Komunikaty PR

Dania Dalekiego Wschodu podbijają Polskę. W czym tkwi ich sekret?

2021-08-18  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szatybełko
Agencja kreatywna Od kuchni

Chodakowska 12
03-826 Warszawa
anna.szatybelko|odkuchni.co| |anna.szatybelko|odkuchni.co
665113144
www.odkuchni.co

Jeszcze kilkanaście lat temu dań kuchni azjatyckiej można było spróbować głównie w ulicznych barach szybkiej obsługi. Wraz z rosnącym trendem i upodobaniami Polaków zaczęło powstawać coraz więcej renomowanych restauracji, które w swoich lokalach serwują dania kuchni tajskiej, wietnamskiej lub japońskiej na najwyższym poziomie. A ich fanów wciąż przybywa.

 

Według badań rynku, średnio co trzeci Polak wybiera dania azjatyckie jako ulubiony typ kuchni*. Choć na pierwszym miejscu niezmiennie plasują się dania kuchni polskiej, wśród kulinarnych patriotów nie brakuje również tych, którzy chcą spróbować czegoś oryginalnego z innych zakątków świata. Restauracje orientalne otwiera w naszym kraju coraz więcej rdzennych mieszkańców Azji. Dzięki temu przenoszą do Polski smaki, które poznali w swoich domach i które postanowili wyeksportować do Polski, by podzielić się pasją, kulturą Dalekiego Wschodu oraz urozmaicić kulinarną mapę rynku restauracyjnego.

 

“Obserwując upodobania naszych Gości zauważamy, że największą popularnością cieszą się dania, które bazują na krewetkach w różnej postaci, a także wołowinie i kurczaku. Coraz częściej zamawiane są także wersje wegetariańskie np. z tofu w roli głównej.  Wśród kultowych potraw, które wybierają Goście znajdują się m.in. Pad-Thai oraz Curry i co nas cieszy - chętnie eksperymentują, by spróbować czegoś z pozycji naszego menu, czego nigdy wcześniej nie jedli np. Ca Kho To, lub Bun Cha.” - mówi Linh Ziółkowska, manager restauracji wietnamsko-tajskiej “Wi-Taj”.

 

Dania tajskie słyną z połączenia pięciu smaków: słodkiego, kwaśnego, słonego, gorzkiego oraz umami. To właśnie ten piąty składnik dopełnia swoją wyjątkowością każde danie, które dopieszcza smakiem i pozostawia niezapomniane doznania kulinarne. Kuchnię tę cechuje charakterystyczny smak i świeżość. I choć może kojarzyć się z pikantnością, posiada szeroki wachlarz stopnia ostrości, zarówno dla fanów łagodnych dań jak i tych podkręconych papryczką chilli.

 

“W naszej restauracji nie serwujemy tylko dań. Oferujemy gościnną atmosferę oraz garść wiedzy. Często osoby odwiedzające nas chcą poznać historię dania, a także dowiedzieć się czym jest tajemnicze hasło umami. Otóż określa ono jeden z pięciu podstawowych smaków odczuwanych przez człowieka. Aby przybliżyć jego charakterystykę możemy go opisać jako “mięsny” lub np. “rosołowy”, który pozostawia na języku wrażenie tłustości, a do tego dopełnia i balansuje smak oraz zapach potrawy.” - dodaje Hong Nguyen, właścicielka restauracji “Wi-Taj”.

 

Restauracja “Wi-Taj” istnieje na kulinarnej mapie Warszawy od pięciu lat. Menu zawiera pozycje inspirowane kuchnią wietnamsko-tajską, a przepisy odwzorowywane są przez kucharzy na bazie książek kucharskich przekazywanych w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia z kuchnią azjatycką, może to dobry moment, aby spróbować czegoś nowego? Sprawdź gdzie w twoim mieście skosztujesz kuchni orientu.


 

*Źródło: Rynek HoReCa w Polsce 2020, PMR

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja kreatywna Od kuchni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.