Dawka energii w pysznym koktajlu
Osoby aktywne często dodają do przygotowywanych koktajli kremy orzechowe. Świetnie sprawdzi się tu Peanut Butter 100% Go On - to doskonały patent na wzbogacenie koktajlu w białko oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. W składzie kremu orzechowego Go On nie znajdziemy nic innego, poza prażonymi orzeszkami arachidowymi!
Krem orzechowy to nie tylko smaczny dodatek do kanapek. Ten orzechowy przysmak ma dużo więcej zastosowań – można go dodawać do owsianek, smoothie bowl, naleśników, domowych batonów energetycznych i ciastek. Na jego bazie przyrządzimy nawet oryginalny dip do sałatek czy warzyw grillowanych. Ulubiony koktajl stanie się bardziej pożywny i zyska nową nutę smakową, gdy przed zblendowaniem dodamy do składników dwie łyżki kremu orzechowego.
Wybierając kremy orzechowe, zwracajmy uwagę na skład. Warto sięgnąć po takie, które nie zawiera żadnych substancji dodatkowych. Takie właśnie jest Peanut Butter Go On – wyjątkowy produkt, stworzony w 100% z orzeszków arachidowych. Nie zawiera oleju palmowego, jak również nie ma dodatku soli ani cukru (zawiera naturalnie występujące w orzeszkach arachidowych sól i cukier). Krem orzechowy Go On jest źródłem białka roślinnego, ważnego zwłaszcza w diecie osób aktywnych fizycznie – zawiera go aż 27%! Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym tak ważnych jak linolowy i oleinowy, należące do rodziny omega-6 i omega-9. Krem orzechowy Go On wyróżnia wysoka zawartość błonnika, witamin (niacyny, kwasu foliowego, witaminy E) oraz składników mineralnych (fosforu, cynku, magnezu i potasu). Jest też źródłem żelaza. Warto również podkreślić, iż jest produktem o niskim indeksie glikemicznym. Jest dostępne w dwóch wersjach: Smooth (idealnie gładkie) i Crunchy (z przyjemnie chrupiącymi kawałkami orzeszków).
Pełne składników odżywczych kremy orzechowe Go On to idealna propozycja dla osób aktywnych i ceniących zdrowe odżywianie – a przy tym są naprawdę smaczne!
A oto prosty pomysł na szybki koktajl z Peanut Butter 100% Go On
Składniki:
2 łyżki kremu orzechowego 100% Go ON
0,5 litra napoju migdałowego Sante Organic
2 zmrożone banany
1/2 awokado
kilka kostek lodu
Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i miksujemy do czasu uzyskania gładkiego smoothie. Opcjonalnie można dodać szczyptę cynamonu lub kakao dla jeszcze większego podkręcenia smaku!
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.