Komunikaty PR

Dipy śmietanowe, czyli jak dodać nowoczesności tradycyjnym potrawom

2021-09-29  |  11:00
Biuro prasowe

Proste w przygotowaniu, pełne smaku i coraz częściej wybierane przez Polaków – takie właśnie są dipy śmietanowe. W polskich domach eksperymenty w kuchni stały się codziennością. Dodanie dipu wzbogaci smak każdej potrawy i nada jej wyjątkowego charakteru. Może być uzupełnieniem sałatek, mięs, makaronów, potraw grillowanych, a nawet tradycyjnych kanapek.

Śmietana jest nieodłącznym elementem kuchni europejskiej. Może być wybierana jako dodatek do dań zarówno na ciepło, jak i na zimno, słodkich i wytrawnych. Trudno znaleźć jeden przepis na doskonały sos, ale kluczowe są dwa aspekty – smak i konsystencja. Dipy na bazie śmietany są delikatnie kremowe, a już z kilkoma dodatkami tworzą smaczne i zaskakujące kompozycje smakowe.

Nowym trendem wśród pasjonatów gotowania jest dodawanie do potraw tzw. crème fraiche, czyli delikatnie kwaśnej śmietany wywodzącej się z kuchni francuskiej. Co istotne, produkt można stosować zarówno do przekąsek na zimno, jak i do dań ciepłych. Na jej bazie powstają ciekawe sosy, które pozytywnie zaskoczą nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Co ważne nawet tradycyjnym potrawom można nadać powiewu świeżości, sięgając po odpowiedni dip z ciekawymi dodatkami (np. dip śmietanowy z karmelizowaną cebulką i cheddarem typu crème fraiche firmy Mlekpol). Jest to też doskonała opcja, gdy nie mamy czasu na samodzielne gotowanie lub gdy niespodziewanie odwiedzą nas goście. Wtedy wystarczy sięgnąć po gotowy dip, podać go z prostymi przekąskami, jak np. paluchy grissini, bagietka, czy pokrojone w słupki świeże warzywa.

Nawet najlepsi kucharze wiedzą, że czasem to właśnie dobre dodatki są sukcesem smacznego dania.

Pikantna zupa krem z pomidorów

Pyszna, kremowa zupa z sezonowych pomidorów z delikatnym pikantnym akcentem. Można ją jeść na ciepło i na zimno. Najlepiej smakuje ze świeżymi listkami bazylii. Dodaj jej odrobinę nowoczesności. Wystarczy jeden składnik – wypróbuj Dip śmietanowy crème fraiche.

Składniki:

  • 1 kg g świeżych pomidorów malinowych
  • 500 ml bulionu warzywnego
  • 150 ml dipu śmietanowego z pomidorami, papryką i chilli typu Creme fraiche Mlekpol
  • 1 duża biała cebula
  • 2 łyżki masła ekstra Łaciate
  • 2 łyżki drobno posiekanych liści bazylii
  • 1 łyżeczka suszonej bazylii
  • 0,5 łyżeczki suszonej mielonej kolendry
  • 0,5 łyżeczki mielonej pikantnej papryki
  • sól do smaku

Przygotowanie: W garnku rozgrzewamy masło, dodajemy do niego mieloną kolendrę, bazylię i pikantną paprykę. Mieszamy. Smażymy na małym ogniu przez minutę. Do garnka dodajemy pokrojoną cebulę i czosnek, mieszamy. Przykrywamy pokrywką i dusimy na małym ogniu przez 10 minut. Pomidory sparzamy wrzątkiem i obieramy ze skóry, kroimy na ósemki. Dodajemy do pozostałych składników, ponownie mieszamy. Wlewamy bulion i gotujemy przez 20 minut. Gotową zupę blendujemy na gładki krem, jeśli chcemy, aby była bardziej aksamitna, przecieramy ją przez sitko. Do zupy dodajemy 4 łyżki dipu śmietanowego, mieszamy. Przelewamy do miseczek, przed podaniem posypujemy listkami bazylii i dekorujemy resztą dipu.

Więcej ciekawych przepisów znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.