Komunikaty PR

Dobre Działania ponownie rozdane. Nagrodzono m.in. projekt robotyki dla dzieci

2023-01-18  |  09:25
Biuro prasowe

Cóż to była za edycja! Zgłosiło się do niej ponad 250 inicjatyw, które potrzebowały wsparcia w ramach rozwoju działań lokalnych, promowanych przez markę Diamant od 2021 roku.

Celem programu jest pomoc w realizowaniu lokalnych inicjatyw – zwłaszcza tych realizowanych wokół cukrowni Diamant, które bez dodatkowego wsparcia pieniężnego mogłyby nie dojść do skutku. Każdy może zgłosić swój koncept, a najsłodsza marka na rynku wybierze 4 najlepsze, które zostaną dofinansowane kwotą 3 000 złotych.

5. edycja z 4 nagrodami!

Niedawno zakończyła się już 5. edycja programu grantowego. Mieszkańcy okolicznych cukrowni zgłaszali swoje potrzeby, które aktywizują mieszkańców i sprawiają, by żyło im się lepiej. W ramach zakończonej w sierpniu edycji nagrodzonymi zostali:

1. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą zorganizuje cukrowe warsztaty glamour

Autorka projektu chce pokazać mieszkankom Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz powiatu Środa Wielkopolska fascynujący świat cukru… w kosmetyce. Podczas warsztatów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się o zbawiennym wpływie cukru na cerę, o tym, jak pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem, a także oczyszczać skórę bez efektu podrażnienia. Uczestniczki będą mogły nauczyć się samodzielnie przygotować cytrusowo-cukrowy peeling do ciała, cukrowy peeling do ust, a także cukrowy balsam nawilżający. Jury marki Diamant doceniło inicjatywę ponieważ pokazuje ona ciekawe podejście do cukru, a także to, że celem warsztatów jest nie tylko konkretna wiedza, lecz także integracja lokalnej społeczności, zachęta do wyjścia z domu i współdziałania.

2. Stowarzyszenie Konary z inicjatywą pielęgnacji wiedzy na temat pierwszej cukrowni na świecie!

Jak czytamy w zgłoszeniu, w małej wsi w gminie Wińsko – w Konarach, znajdują się ruiny pierwszej cukrowni na świecie, powstałej już w 1802 roku. Koordynatorka nagrodzonego przez nas projektu, Dominika Oberda, wraz z Sołtyską Wsi Konary – p. Agnieszką Karasińską, zamierzają przeznaczyć grant na pokrycie kosztów związanych z promocją tego miejsca.

3. Fundacja Fabryka Pomysłów zorganizuje Sportową Podróż po polskiej Wsi

Nagrodzony projekt z Gostynia jest unikalnym połączeniem sportu, historii i problematyki bezdomnych zwierząt. Osnową akcji jest przypomnienie o spuściźnie bł. E. Bojanowskiego, polskiego organicznika, a także nazywanego polskim Mozartem, kompozytora działającego przy klasztorze Filipinów na Świętej Górze - Józefa Zeidlera. Najbardziej aktywni mieszkańcy Gostynia i okolic będą mogli wziąć udział w nocnym Biegu Krypta Zeidlera, jeszcze inni ruszą śladami . Bojanowskiego z kijkami do nordic walking. Planowany jest także bieg na cztery łapy, mający na celu rozwinąć wrażliwość mieszkańców na problem zwierzęcych sąsiadów borykających się z bezdomnością, a także wiele innych wydarzeń angażujących społeczność lokalną z różnych grup wiekowych.

4. Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych rozwinie kompetencje cyfrowe dzieci

Twórcy nagrodzonego projektu są zdania, że kompetencje cyfrowe są już kluczowe praktycznie w każdym zawodzie – bazują na nich graficy, programiści, finansiści i marketingowcy. Projekt „Robotyka dla młodzieży i dla smyka” powstał po to, by zaszczepić pasję do programowania i automatyki w mniejszych i większych dzieciach, a także oswoić ich rodziców z tematem, który dotychczas był w regionie mało znany. Projekt przewiduje 2 warsztaty robotyki i programowania dla dzieci i nastolatków, podczas których będą mogli poznać historię powstania robotów, podstawowe prawa robotyki, programy do kodowania oraz dziedziny, w jakich można je wykorzystywać. Jury doceniło tę inicjatywę, ponieważ warsztaty będą okazją do nauki oraz zabawy, dając najmłodszym pomysł na ciekawą przyszłość.

Kolejne edycje na horyzoncie!

Aktualnie trwa kolejna edycja tego konkursu. Zgłoszenia do następnej, już noworocznej edycji potrwają do końca lutego 2022 roku. Formularz znajduje się na stronie konkursu www.dobredzialania.pl. Każdy pomysł może okazać się zwycięski, ważne, aby aktywizował mieszkańców miejscowości, dbał o tradycję czy historię regionu czy wspierał jego rozwój.

– Dobre Działania mają moc, wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się choć w małym stopniu do rozwoju tych organizacji i kół zainteresowań. Uważamy, że zarówno szerzenie wiedzy, rozwój pasji, a także nauka nowoczesnych rozwiązań pozytywnie wpłynie na dzieci i młodzież, ale i zintegruje starszych, dając im możliwości do wspólnego spędzania czasu. W tej edycji po raz kolejny nagradzamy także inicjatywę sportową, ponieważ Diamant od lat jednoczy naszych pracowników i konsumentów m.in. w maratonach i biegach – powiedział Paweł Maciejewski, Dyrektor ds. Sprzedaży marki Diamant, w Pfeifer & Langen Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.