Komunikaty PR

Domowa pizza na zawołanie

2024-06-03  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Pizza to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych potraw na świecie. Aromatyczny, intensywny sos pomidorowy, delikatny, ciągnący się ser i chrupiące ciasto to klasyka gatunku. Składniki włoskiego przysmaku mogą być różne - w zależności od naszego gustu - jednak niezmiennym i najistotniejszym elementem jest ciasto. Dobrze wypieczony spód do pizzy to niezaprzeczalny fundament, który z naszymi ulubionymi składnikami tworzy połączenie doskonałe.  

Choć wyrabianie włoskiego placka w domu może wydawać się wymagające, to w rzeczywistości stanowi całkiem prosty proces, oparty przede wszystkim na doborze odpowiedniej mąki. Dzięki temu po wypieczeniu, spód do pizzy będzie chrupiący i nie ugnie się pod ciężarem składników. Podczas domowego przygotowywania pizzy, doskonałym pomocnikiem będzie Mąka Na Pizzę z Młyna Jaczkowice.

Włoski smak – w polskim domu!

Mąka Na Pizzę z linii „Domowa Piekarnia” od Młyna Jaczkowice to wyjątkowe rozwiązanie dla amatorów włoskiej kuchni. Sprawdzi się nie tylko przy wypiekaniu tradycyjnej, cienkiej margherity, ale także drożdżowych spodów w stylu amerykańskim. Mąka nada ciastu zarówno lekkości i delikatnego smaku, jak i mocnej struktury, dzięki czemu nie ugnie się ono pod ciężarem składników.

Odpowiednio dobrana mąka pomaga także zachować właściwy poziom wilgoci, aby ciasto nie było zbyt przesuszone, a po wypieczeniu zachwycało chrupkością i lekkością. Dlatego też warto wybrać produkt, który wspomoże nas w tych kuchennych zmaganiach, na przykład – Mąkę Na Pizzę od Młyna Jaczkowice.

Mąka Na Pizzę z linii „Domowa Piekarnia” powstaje na żyznych ziemiach Dolnego Śląska. Połączenie najlepszych odmian pszenicy z wieloletnim doświadczeniem nadaje produktom Młyna Jaczkowice wysokiej jakości, a w efekcie – lekkości i delikatności naszym wypiekom. Doskonała chrupkość ciasta oraz jego wyjątkowa konsystencja zachwyci kubki smakowe naszych gości, przenosząc ich słonecznej stolicy pizzy – Neapolu. Domowa pizza oczaruje niezwykłym aromatem i smakiem, zostając gwiazdą każdego przyjęcia.

 

Niezastąpiony smak domowej pizzy

Wypiekanie pizzy w domu to także zdrowa alternatywa, pozwalająca na dostosowanie potrawy do swoich nawyków żywieniowych. Zarówno tradycyjne, jak i wegetariańskie składniki w połączeniu z odpowiednio wypieczonym plackiem oczarują nasze podniebienia. Domowa pizza to również swoboda w wyborze rozmiaru, a nawet kształtu potrawy. Daje to naszej wyobraźni nieograniczone pole do działania, zamieniając cały proces w zabawę oraz wyjątkowe doświadczenie dla całej rodziny.

Podczas przygotowywania ciasta na pizzę warto wybrać składniki najwyższej jakości, które zadowolą kubki smakowe naszych gości, a tym samym – zagwarantują udaną biesiadę. Przy domowych wypiekach doskonale sprawdzi się Mąka Na Pizzę z Młyna Jaczkowice. Wytwarzana przez doświadczonych młynarzy z najlepszej jakości pszenicy, nadaje wypiekom lekkości i chrupkości, oczarowując podniebienia naszych domowników i gości.

Przepis na ciasto na pizzę

Składniki:

500 g Mąki na Pizzę „Domowa Piekarnia”

300 ml chłodnej wody

10 g świeżych drożdży

3 łyżki oleju

2 łyżeczki soli

1 łyżeczka cukru

Sposób przygotowania:

Mąkę przesiewamy do miski i mieszamy z solą. Dodajemy rozpuszczone w chłodnej wodzie drożdże i cukier, a następnie olej. Mieszamy składniki. Ciasto wyrabiamy przez kilka minut aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Ciasto dzielimy na mniejsze porcje, według uznania. Z porcji forujemy kulki, a następnie wkładamy do pojemników z przykrywką. Ciasto wstawiamy do lodówki na minimum 2 godziny, dzięki czemu ciasto poddamy procesowi długiej fermentacji, wpływającemu na delikatność smaku.

Wyrośnięte ciasto wykładamy na posypany mąką blat. Równomiernie rozciągamy ciasto we wszystkie strony, zachowując grubszy rant. Następnie przekładamy ciasto na blachę posypaną mąką i nakładamy dodatki. Wkładamy ciasto do nagrzanego piekarnika do 250°C i pieczemy przez ok. 10-15 min aż do zarumienienia brzegów i spodu ciasta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.