Domowa pizza na zawołanie

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr@gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Pizza to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych potraw na świecie. Aromatyczny, intensywny sos pomidorowy, delikatny, ciągnący się ser i chrupiące ciasto to klasyka gatunku. Składniki włoskiego przysmaku mogą być różne - w zależności od naszego gustu - jednak niezmiennym i najistotniejszym elementem jest ciasto. Dobrze wypieczony spód do pizzy to niezaprzeczalny fundament, który z naszymi ulubionymi składnikami tworzy połączenie doskonałe.
Choć wyrabianie włoskiego placka w domu może wydawać się wymagające, to w rzeczywistości stanowi całkiem prosty proces, oparty przede wszystkim na doborze odpowiedniej mąki. Dzięki temu po wypieczeniu, spód do pizzy będzie chrupiący i nie ugnie się pod ciężarem składników. Podczas domowego przygotowywania pizzy, doskonałym pomocnikiem będzie Mąka Na Pizzę z Młyna Jaczkowice.
Włoski smak – w polskim domu!
Mąka Na Pizzę z linii „Domowa Piekarnia” od Młyna Jaczkowice to wyjątkowe rozwiązanie dla amatorów włoskiej kuchni. Sprawdzi się nie tylko przy wypiekaniu tradycyjnej, cienkiej margherity, ale także drożdżowych spodów w stylu amerykańskim. Mąka nada ciastu zarówno lekkości i delikatnego smaku, jak i mocnej struktury, dzięki czemu nie ugnie się ono pod ciężarem składników.
Odpowiednio dobrana mąka pomaga także zachować właściwy poziom wilgoci, aby ciasto nie było zbyt przesuszone, a po wypieczeniu zachwycało chrupkością i lekkością. Dlatego też warto wybrać produkt, który wspomoże nas w tych kuchennych zmaganiach, na przykład – Mąkę Na Pizzę od Młyna Jaczkowice.
Mąka Na Pizzę z linii „Domowa Piekarnia” powstaje na żyznych ziemiach Dolnego Śląska. Połączenie najlepszych odmian pszenicy z wieloletnim doświadczeniem nadaje produktom Młyna Jaczkowice wysokiej jakości, a w efekcie – lekkości i delikatności naszym wypiekom. Doskonała chrupkość ciasta oraz jego wyjątkowa konsystencja zachwyci kubki smakowe naszych gości, przenosząc ich słonecznej stolicy pizzy – Neapolu. Domowa pizza oczaruje niezwykłym aromatem i smakiem, zostając gwiazdą każdego przyjęcia.
Niezastąpiony smak domowej pizzy
Wypiekanie pizzy w domu to także zdrowa alternatywa, pozwalająca na dostosowanie potrawy do swoich nawyków żywieniowych. Zarówno tradycyjne, jak i wegetariańskie składniki w połączeniu z odpowiednio wypieczonym plackiem oczarują nasze podniebienia. Domowa pizza to również swoboda w wyborze rozmiaru, a nawet kształtu potrawy. Daje to naszej wyobraźni nieograniczone pole do działania, zamieniając cały proces w zabawę oraz wyjątkowe doświadczenie dla całej rodziny.
Podczas przygotowywania ciasta na pizzę warto wybrać składniki najwyższej jakości, które zadowolą kubki smakowe naszych gości, a tym samym – zagwarantują udaną biesiadę. Przy domowych wypiekach doskonale sprawdzi się Mąka Na Pizzę z Młyna Jaczkowice. Wytwarzana przez doświadczonych młynarzy z najlepszej jakości pszenicy, nadaje wypiekom lekkości i chrupkości, oczarowując podniebienia naszych domowników i gości.
Przepis na ciasto na pizzę
Składniki:
500 g Mąki na Pizzę „Domowa Piekarnia”
300 ml chłodnej wody
10 g świeżych drożdży
3 łyżki oleju
2 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru
Sposób przygotowania:
Mąkę przesiewamy do miski i mieszamy z solą. Dodajemy rozpuszczone w chłodnej wodzie drożdże i cukier, a następnie olej. Mieszamy składniki. Ciasto wyrabiamy przez kilka minut aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Ciasto dzielimy na mniejsze porcje, według uznania. Z porcji forujemy kulki, a następnie wkładamy do pojemników z przykrywką. Ciasto wstawiamy do lodówki na minimum 2 godziny, dzięki czemu ciasto poddamy procesowi długiej fermentacji, wpływającemu na delikatność smaku.
Wyrośnięte ciasto wykładamy na posypany mąką blat. Równomiernie rozciągamy ciasto we wszystkie strony, zachowując grubszy rant. Następnie przekładamy ciasto na blachę posypaną mąką i nakładamy dodatki. Wkładamy ciasto do nagrzanego piekarnika do 250°C i pieczemy przez ok. 10-15 min aż do zarumienienia brzegów i spodu ciasta.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.