Dzień Wegetarian w Lidl Polska – sieć celebruje go nie tylko od święta
11 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Wegetarian, jednak z siecią Lidl Polska można świętować go codziennie! W Vege Strefie Lidla znajdziemy produkty dostosowane do potrzeb wegan, wegetarian oraz sympatyków diety fleksitariańskiej. Co więcej, od poniedziałku, 8 stycznia, do środy, 10 stycznia, sieć przygotowała atrakcyjną wegeofertę.
Wszystkie, dostępne w sklepach Lidl Polska, propozycje produktów roślinnych są starannie wyselekcjonowane, aby sprostać oczekiwaniom zarówno tych, którzy już wybrali wegetariański styl życia, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu dietą. Dlatego już od poniedziałku, 8 stycznia, Lidl Polska oferuje swoim klientom bardzo dobrze znanego i lubianego burgera roślinnego (7,64 zł/170 g/1 opak.), za którego przy zakupie dwóch opakowań zapłacimy 5,29 zł/1 opak. lub gyros roślinny (8,49 zł/150 g/1 opak.). Przy zakupie dwóch możemy skorzystać z promocyjnej ceny – 6,79 zł/1 opak. Do środy, 10 stycznia w sieci kupimy również wegańskie plastry kanapkowe w cenie 5,49 zł/100 g/1 opak. Jeśli wybierzemy dwa produkty, cena za jeden wyniesie 4,39 zł. A może coś na osłodę? Lidl Polska proponuje deser Pasjo (4,49 zł/140 g/1 opak.) w dwóch smakach: tapioki czekoladowej z wiśnią lub nasion chia z mango. Również w tym przypadku dwa opakowania to niższa cena – 3,59 zł/1 opak.
Wegetarianizm i weganizm stają się dla wielu konsumentów nie tylko stylem życia, ale także wyborem wartości, które chcą wprowadzać do swojej codzienności. Kwestie zrównoważonego rozwoju, etyki w produkcji żywności oraz troski o dobrostan zwierząt stają się dla ludzi coraz bardziej istotne. Dlatego oferta sklepów Lidl Polska, dostosowuje się do tych trendów, proponując coraz więcej opcji roślinnych, zróżnicowanych pod względem smaku i składu. W grudniu sieć wprowadziła kilka nowości, spośród których szczególną popularnością cieszą się pierogi z boczniakiem czy boczniak na raz.
Nie przegap okazji do spróbowania czegoś nowego. Odkryj świat roślinnych smaków razem z Lidl Polska i sprawdź bogatą ofertę sieci.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.