Komunikaty PR

Ekologia i innowacje, czyli nowa era rolnictwa

2024-09-02  |  10:00
Biuro prasowe

W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska oraz nowych regulacji unijnych, rolnictwo wkracza w nową erę zrównoważonego rozwoju. Agrii Polska, jako lider w branży, wdraża innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które nie tylko wspierają rolników, ale także chronią zasoby naturalne. W ramach inicjatywy Zielone Horyzonty firma pokazuje, że troska o środowisko i nowoczesność mogą iść w parze, wprowadzając rolnictwo w przyszłość.

Nowe wyzwania w rolnictwie - unijne dyrektywy i zrównoważony rozwój

Tematyka ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju staje się kluczowa w kontekście przyszłości rolnictwa i europejskiego ustawodawstwa. Unia Europejska, wprowadzając w ostatnich latach strategię Zielonego Ładu oraz dyrektywę CSDR (Corporate Sustainability Reporting Directive), dąży do zwiększenia przejrzystości i uporządkowania działań firm w zakresie ochrony środowiska.

Chociaż jeszcze nie wszystkie przedsiębiorstwa zobowiązane są do raportowania swoich działań proekologicznych (ESG - Environmental, Social, Corporate Governance), wymóg ten będzie miał duży wpływ na polskie rolnictwo. Liderzy sektora rolniczego, zdając sobie sprawę z konieczności wprowadzenia zmian, już dzisiaj, podejmują strategiczne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju swoich biznesów.

Zielone Horyzonty, czyli ekologiczne inicjatywy Agrii Polska

Agrii Polska, lider w produkcji i dystrybucji nowoczesnych nawozów, materiału siewnego oraz środków ochrony roślin, aktywnie angażuje się w działania proekologiczne w ramach wewnętrznej inicjatywy Zielone Horyzonty. Spółka aktywnie działa w pięciu obszarach - od prowadzenia zintegrowanej produkcji i zielonego biura, poprzez poprawienie rentowności farm i ochronę środowiska. Wspiera również inicjatywy Komisji Europejskiej w osiąganiu neutralności dla klimatu. Program jest zobowiązaniem firmy do ochrony środowiska, produkcji zdrowej żywności oraz współpracy w zakresie wdrażania nowoczesnych, bezpiecznych i efektywnych rozwiązań w rolnictwie.

Innowacyjny zakład foliQ w Aleksandrowie Kujawskim

W maju bieżącego roku, w istniejącym kompleksie produkcyjnym w Aleksandrowie Kujawskim, Agrii Polska otworzyła nowoczesny zakład nawozów dolistnych foliQ. Obiekt ten, którego wydajność może osiągnąć pięć milionów litrów rocznie przy jednej zmianie produkcyjnej, został zaprojektowany zgodnie z inicjatywą środowiskową firmy.

  • Ciepły proces produkcji
    Produkcja nawozów w zakładzie foliQ odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, czyli mieszania składników w warunkach podgrzewania. Dzięki wymiennikom ciepła, energia wykorzystywana do podgrzania zbiorników produkcyjnych jest również używana do ogrzewania hali, co przekłada się na wyższą efektywność energetyczną.
  • Oszczędność wody
    Agrii Polska położyła szczególny nacisk na ograniczenie zużycia wody, która jest kluczowym zasobem w produkcji nawozów. Zużyta woda, bogata w makro i mikroelementy, jest magazynowana w oddzielnych zbiornikach jako półprodukt i w pełni przetwarzana na nawóz dla lokalnych gospodarstw.
  • Bezpieczeństwo pracowników
    Zakład foliQ składa się z trzech niezależnych modułów o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz ochrony środowiska, zainstalowano system separatorów, które chronią przed wyciekiem substancji czynnych oraz umożliwiają odseparowanie wody skażonej od deszczówki w przypadku awarii.

Stabilne i skuteczne produkty dla zrównoważonego rolnictwa

Zrównoważony rozwój w sektorze rolnym to przede wszystkim odpowiedzialność za stan gleby i roślinność. Agrii Polska stawia na nowoczesne rozwiązania, które wspierają rolników i zwiększają rentowność farm. Kluczową rolę odgrywa nowoczesne laboratorium chemiczne, które nadzoruje produkcję stabilnych i jakościowych produktów, sprawując kontrolę nad jakością wszystkich nawozów w portfolio marki.

Firma stale poszerza ofertę o nowe, innowacyjne formulacje, które nie tylko pomagają zoptymalizować zabiegi w polu, ale również w zrównoważony sposób wspierają uprawę. Z myślą o wsparciu gospodarstw ekologicznych, powstała dedykowana linia certyfikowanych produktów ECO - nawozów dolistnych foliQ AminoVigor, foliQ AscoVigor i Amical.

Agrii Polska, poprzez inicjatywę Zielone Horyzonty, aktywnie przyczynia się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Wdrożenie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakładzie foliQ w Aleksandrowie Kujawskim jest dowodem na to, że dbałość o środowisko i innowacyjność mogą iść w parze. Dzięki tym działaniom firma nie tylko wspiera rolników, ale także przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych, pokazując całej branży, że nowa era rolnictwa jest już rzeczywistością, a zrównoważony rozwój, możliwy już teraz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.