Komunikaty PR

Ekologia i innowacje, czyli nowa era rolnictwa

2024-09-02  |  10:00
Biuro prasowe

W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska oraz nowych regulacji unijnych, rolnictwo wkracza w nową erę zrównoważonego rozwoju. Agrii Polska, jako lider w branży, wdraża innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które nie tylko wspierają rolników, ale także chronią zasoby naturalne. W ramach inicjatywy Zielone Horyzonty firma pokazuje, że troska o środowisko i nowoczesność mogą iść w parze, wprowadzając rolnictwo w przyszłość.

Nowe wyzwania w rolnictwie - unijne dyrektywy i zrównoważony rozwój

Tematyka ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju staje się kluczowa w kontekście przyszłości rolnictwa i europejskiego ustawodawstwa. Unia Europejska, wprowadzając w ostatnich latach strategię Zielonego Ładu oraz dyrektywę CSDR (Corporate Sustainability Reporting Directive), dąży do zwiększenia przejrzystości i uporządkowania działań firm w zakresie ochrony środowiska.

Chociaż jeszcze nie wszystkie przedsiębiorstwa zobowiązane są do raportowania swoich działań proekologicznych (ESG - Environmental, Social, Corporate Governance), wymóg ten będzie miał duży wpływ na polskie rolnictwo. Liderzy sektora rolniczego, zdając sobie sprawę z konieczności wprowadzenia zmian, już dzisiaj, podejmują strategiczne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju swoich biznesów.

Zielone Horyzonty, czyli ekologiczne inicjatywy Agrii Polska

Agrii Polska, lider w produkcji i dystrybucji nowoczesnych nawozów, materiału siewnego oraz środków ochrony roślin, aktywnie angażuje się w działania proekologiczne w ramach wewnętrznej inicjatywy Zielone Horyzonty. Spółka aktywnie działa w pięciu obszarach - od prowadzenia zintegrowanej produkcji i zielonego biura, poprzez poprawienie rentowności farm i ochronę środowiska. Wspiera również inicjatywy Komisji Europejskiej w osiąganiu neutralności dla klimatu. Program jest zobowiązaniem firmy do ochrony środowiska, produkcji zdrowej żywności oraz współpracy w zakresie wdrażania nowoczesnych, bezpiecznych i efektywnych rozwiązań w rolnictwie.

Innowacyjny zakład foliQ w Aleksandrowie Kujawskim

W maju bieżącego roku, w istniejącym kompleksie produkcyjnym w Aleksandrowie Kujawskim, Agrii Polska otworzyła nowoczesny zakład nawozów dolistnych foliQ. Obiekt ten, którego wydajność może osiągnąć pięć milionów litrów rocznie przy jednej zmianie produkcyjnej, został zaprojektowany zgodnie z inicjatywą środowiskową firmy.

  • Ciepły proces produkcji
    Produkcja nawozów w zakładzie foliQ odbywa się przy zastosowaniu tzw. ciepłego procesu, czyli mieszania składników w warunkach podgrzewania. Dzięki wymiennikom ciepła, energia wykorzystywana do podgrzania zbiorników produkcyjnych jest również używana do ogrzewania hali, co przekłada się na wyższą efektywność energetyczną.
  • Oszczędność wody
    Agrii Polska położyła szczególny nacisk na ograniczenie zużycia wody, która jest kluczowym zasobem w produkcji nawozów. Zużyta woda, bogata w makro i mikroelementy, jest magazynowana w oddzielnych zbiornikach jako półprodukt i w pełni przetwarzana na nawóz dla lokalnych gospodarstw.
  • Bezpieczeństwo pracowników
    Zakład foliQ składa się z trzech niezależnych modułów o łącznej pojemności 73 tysięcy litrów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz ochrony środowiska, zainstalowano system separatorów, które chronią przed wyciekiem substancji czynnych oraz umożliwiają odseparowanie wody skażonej od deszczówki w przypadku awarii.

Stabilne i skuteczne produkty dla zrównoważonego rolnictwa

Zrównoważony rozwój w sektorze rolnym to przede wszystkim odpowiedzialność za stan gleby i roślinność. Agrii Polska stawia na nowoczesne rozwiązania, które wspierają rolników i zwiększają rentowność farm. Kluczową rolę odgrywa nowoczesne laboratorium chemiczne, które nadzoruje produkcję stabilnych i jakościowych produktów, sprawując kontrolę nad jakością wszystkich nawozów w portfolio marki.

Firma stale poszerza ofertę o nowe, innowacyjne formulacje, które nie tylko pomagają zoptymalizować zabiegi w polu, ale również w zrównoważony sposób wspierają uprawę. Z myślą o wsparciu gospodarstw ekologicznych, powstała dedykowana linia certyfikowanych produktów ECO - nawozów dolistnych foliQ AminoVigor, foliQ AscoVigor i Amical.

Agrii Polska, poprzez inicjatywę Zielone Horyzonty, aktywnie przyczynia się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Wdrożenie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakładzie foliQ w Aleksandrowie Kujawskim jest dowodem na to, że dbałość o środowisko i innowacyjność mogą iść w parze. Dzięki tym działaniom firma nie tylko wspiera rolników, ale także przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych, pokazując całej branży, że nowa era rolnictwa jest już rzeczywistością, a zrównoważony rozwój, możliwy już teraz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.