Galeria Młociny wspólnie z Niech Żyje Planeta i Slow Living Poland!
W Galerii Młociny trwa zbiórka żywności dla podopiecznych Ośrodka Tylko z Darów Miłosierdzia. Inicjatywa jest realizowana w ramach akcji Niech Żyje Planeta, a jej ambasadorką została Aleksandra Kwiatkowska ze Slow Living Poland.
Tuż obok sklepu Biedronka znajdującego się w Galerii Młociny na poziomie -1 został wystawiony specjalny pojemnik na żywność, która zostanie przekazana podopiecznym Ośrodka Tylko z Darów Miłosierdzia. Celem inicjatywy realizowanej w ramach akcji Niech Żyje Planeta, której ambasadorką została Aleksandrą Kwiatkowską ze Slow Living Poland, jest wsparcie osób znajdujących się w trudnej, życiowej sytuacji. Obiekt zachęca, by wszyscy ci, którzy pragną dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc potrzebujących, przekazywali żywność z dłuższym terminem ważności taką jak makarony, konserwy, słodycze, oleje oraz przetwory.
- Grudzień dla wielu z nas kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia, a tym samym z pięknymi iluminacjami, poszukiwaniem prezentów, choinką i spędzaniem pięknych chwil w gronie najbliższych. To z pewnością wspaniały czas w roku, jednak w Polsce wciąż nie brakuje osób mierzących się w tym miesiącu z brakiem pożywienia i zimnem. Ogromnie się cieszę, że jako obiekt dołączyliśmy do akcji Niech Żyje Planeta organizowanej przez serwis Onet i wspólnymi siłami wesprzemy tych, którzy dziś szczególnie potrzebują naszego wsparcia – mówi Emilia Zyskowska z Działu Marketingu Galerii Młociny.
Niech Żyje Planeta to polska odsłona międzynarodowej akcji ACT NOW organizowanej przez ONZ. Jej celem jest edukacja i inspirowanie Polaków do zmiany codziennych nawyków.
Więcej informacji o inicjatywach realizowanych przez Galerię Młociny znajdziemy na stronie www.galeriamlociny.pl.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.