Komunikaty PR

Idealny dodatek do przekąsek dla małych i dużych

2021-03-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Chyba każdy z nas ceni sobie rodzinne wieczory w towarzystwie bliskich, dobrego filmu i… czegoś smacznego do przegryzienia. To idealna okazja żeby odpocząć po długim dniu i spędzić czas z najbliższymi. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie przekąski potrafią łączyć pokolenia… Ale co takiego warto przygotować, żeby zajadali się zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi?

Co kocha każde dziecko? Słodycze i… ketchup! Nie da się ukryć, że wśród dorosłych także znajdzie się całkiem sporo wielbicieli tego popularnego sosu. Dlatego z pewnością jest to idealny dodatek do przekąsek dla całej rodziny. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Ketchupik Kielecki, który nie zawiera żadnych barwników ani konserwantów, a swój delikatny smak zawdzięcza dodatkowi przecieru z jabłek. Do jakich przepisów warto go wykorzystać?

Brokułowo-ziemniaczane paluszki

Poniższy przepis to doskonały sposób na przemycenie warzyw do posiłku najmłodszych. Ta pyszna przekąska jest prosta w przygotowaniu, a jednocześnie dostarczy prawdziwą feerię smaków..

Potrzebne składniki:

  • pół brokułu
  • 5 ziemniaków średniej wielkości
  • 3 łyżki startego parmezanu
  • garść posiekanego szczypiorku
  • 2 jajka
  • bułka tarta
  • sól, pieprz
  • Ketchupik Kielecki

Ziemniaki obieramy i gotujemy w osolonej wodzie do miękkości. W tym czasie do drugiego garnka z wrzącą wodą wkładamy różyczki brokułu i gotujemy przez ok. 6 minut, a następnie drobno siekamy. Ugotowane ziemniaki ugniatamy na gładkie puree i dodajemy brokuł, jajko, starty parmezan oraz szczypiorek. Mieszamy, po czym formujemy z masy niewielkie, podłużne krokiety. W głębokim talerzu roztrzepujemy jajko. Warzywne paluszki obtaczamy najpierw w jajku, a potem w bułce tartej, a następnie smażymy na rozgrzanym oleju z każdej strony, aż nabiorą złocistego koloru. Podajemy z Ketchupikiem Kieleckim oraz innymi ulubionymi sosami.

Zapiekanki, które nigdy się nie nudzą

Zapiekanki z pieczarkami to rozwiązanie w sam raz dla osób, które chcą spędzić w kuchni jak najmniej czasu, ale mimo to osiągnąć bardzo pyszny efekt. Z pewnością nawet wymagający smakosze będą zadowoleni z takiej przekąski!

Składniki potrzebne do przygotowania czterech zapiekanek:

  • 2 małe bagietki przekrojone na pół
  • 12-15 pieczarek
  • 4 plasterki żółtego sera
  • mała cebula
  • sól, pieprz
  • ok. 3-4 łyżki masła 
  • Ketchupik Kielecki

Zaczynamy od pokrojenia cebuli w drobną kostkę i podsmażenia jej na maśle. Pieczarki myjemy i także kroimy w kostkę, a następnie dorzucamy je do cebuli i smażymy przez około 5-7 minut lub do odparowania wody. Dodajemy sól oraz pieprz do smaku. Bagietki smarujemy masłem, układamy na nich ser i pieczarki. Całość wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy przez ok. 10 minut. Dekorujemy Ketchupikiem Kieleckim, a na koniec zjadamy ze smakiem.

Sugerowana cena Ketchupiku Kieleckiego: 5,40 zł brutto/ 500 g

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów Biuro prasowe
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy
Żywienie Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów
2025-04-09 | 10:45

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Jeszcze dekadę temu zakupy spożywcze online wydawały się rozwiązaniem dla nielicznych. Zmieniające się nawyki konsumentów i rosnące oczekiwania wobec jakości
Żywienie Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Zdrowie

Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.