Komunikaty PR

Jaka pora dnia jest najlepsza na szklankę mleka?

2022-11-08  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Jedna szklanka mleka dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych 18 składników, których potrzebujemy każdego dnia. W ramach kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka, radzimy, kiedy najlepiej spożywać ten napój. Przeczytajcie!

Czy picie mleka jest dla nas korzystne?

Mleko od dawna jest cenionym i dobrym napojem. Dostarcza naszemu organizmowi 18 z 22 składników odżywczych, których potrzebujemy codziennie. Najbardziej znaną substancją mineralną znajdującą się w mleku jest wapń, inne to fosfor, jod, potas, witamina D, B12 i ryboflawina. Witaminy i minerały te są potrzebne do metabolizmu oraz funkcjonowania mięśni, kości i narządów wewnętrznych. Wiadomo już, że mleko powinno zajmować szczególne miejsce w naszej diecie, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odżywcze. Wiele osób zastanawia się jednak, czy lepiej spożywać mleko rano czy wieczorem? Ten napój o poranku dostarcza białka potrzebnego w ciągu dnia, a w nocy zapewnia dobry odpoczynek. Zatem czy istnieje odpowiednia pora?

Czy powinniśmy zacząć dzień od mleka?

Większość ludzi pije mleko rano już od dzieciństwa i zwykle kontynuuje tę praktykę w dorosłym życiu. Szklanka tego napoju może pomóc naszemu ciału stawić czoła reszcie dnia. To za sprawą m.in. zawartego w nim fosforu, który wpływa na poprawę pamięci i nastroju. Mleko nie zawiera błonnika, więc najlepiej połączyć je z produktami zbożowymi, np. płatkami owsianymi. Takie śniadanie zapewni odpowiednią ilość białka i błonnika, co jest świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Kolejnym ważnym aspektem jest to, że mleko składa się aż w 90% z wody, dlatego pijąc je, dobrze nawadniamy organizm. Z tego powodu warto również wypić krowie mleko po treningu, ponieważ nie tylko uzupełnimy płyny, ale także wspomożemy syntezę białek mięśniowych. Natomiast osobom, które wolą zacząć dzień od lżejszego posiłku, polecamy, aby mleko znalazło się w ich diecie po południu lub wieczorem. 

Czy warto pić mleko wieczorem?

Dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem, zbawienny i skuteczny może okazać się dawny sposób, czyli wypicie szklanki ciepłego mleka przed snem. Powodem jest to, że mleko zawiera niezbędny aminokwas – tryptofan. Musi być dostarczony wraz z dietą, ponieważ nasz organizm sam go nie wytwarza. Odpowiada on chociażby za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ten niezbędny aminokwas pomaga w produkcji serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia. Wpływa ona m.in. na kontrolę samopoczucia, koncentrację i pamięć, a także decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Tryptofan uczestniczy również w produkcji melatoniny, znanej jako hormon snu, która nie tylko poprawia jakość snu, ale też spowalnia procesy starzenia. Ponadto wpływa na metabolizm węglowodanów (dzięki czemu pomaga kontrolować apetyt) i podnosi naszą odporność. Wypicie szklanki mleka przed snem zapewnia uczucie sytości przez całą noc, rozluźnia mięśnie i zwalcza napięcia gromadzące się w mózgu.

Podsumowując

Istnieje wiele korzyści z picia mleka zarówno rano, jak i wieczorem. Często wielu z nas rezygnuje z codziennego picia mleka, jedzenia jogurtów czy białych serów, a tym samym nie dostarcza organizmowi niezbędnych makro- i mikroelementów. Każda pora dnia jest odpowiednia do wypicia szklanki mleka, a którą wybierzemy, zależy tylko od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Więcej informacji o mleku i produktach mlecznych dostępnych jest na stronie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.