Już wkrótce wystartuje 8 edycja „Nakarm koty z COTE”
Z roku na rok, rośnie liczba porzuconych, bezdomnych kotów. W takich dramatycznych sytuacjach do zwierząt wyciągają pomocną rękę organizacje, które zapewniają żywność wolno- bytującym kotom. Dlatego też okres zimowy to doskonały przyczynek do tego, aby otworzyć serca na zwierzęta, które właśnie teraz potrzebują naszego wsparcia. Dlatego też od 8 lat - właśnie w grudniu zaczyna się akcja „Nakarm koty z COTE”. Jej ideą jest pomoc wolno-bytującym kotom.
Nakarm koty z COTE to inicjatywa, która powstała z myślą właśnie o wolno-bytujących kotach. Jej pomysłodawcą jest dystrybutor wina marki COTE, który kolejny raz rusza z tą niezwykłą akcją. Potwierdza ona, że wystarczy nasz drobny gest, aby pomóc tym czteronożnym zwierzętom. Zbliżający się świąteczny okres to również świetna okazja, aby otworzyć swoje serca i poprzez nasze zaangażowanie udzielić pomocy osamotnionym zwierzakom.
„Z roku na rok nasza akcja gromadzi wokół siebie coraz szersze grono osób, którym zależy na pomocy naszym czteronożnym przyjaciołom. Tylko podczas ostatniej – 7 edycji akcji - wsparcie uzyskało 12 fundacji, do których trafiło 4620 kg szwedzkiej karmy firmy Husse. W całej historii naszej akcji wsparliśmy schroniska i fundacje ponad trzydziestoma tonami.” – podkreśla Zofia Lewandowska Marketing Manager Vinex SLAVIANTSI POLAND SP. Z O.O.
Zwierzaki czekają na Twoją pomoc!
Wolno-bytujące koty czekają na nasze wsparcie i tej zimy. Cała akcja rusza 7 grudnia 2020 roku i potrwa do 28 lutego 2021 roku. Pozwólmy im przetrwać, ten ciężki czas. To niezwykle proste. Wystarczy nasz mały gest, aby wspomóc Fundacje zajmujące się porzuconymi, czteronożnymi przyjaciółmi.
„Od 7 grudnia zapraszamy wszystkich miłośników wina, ale przede wszystkim ludzi o dobrym sercu, do wejścia na profilu facebookowym Wina Cote i oddania swojego głosu na wybraną Fundację. To dla nas prosty gest, ale dla tych małych stworzeń to bardzo wiele. Przede wszystkim jest to dla nich szansa na przetrwanie kolejnej zimy. Otwórzmy nasze serca na naszych małych, czteronożnych, wąsatych przyjaciół.” - dodaje Zofia Lewandowska.
Szacujemy, że w ramach tegorocznej akcji Fundacjom karmę wartości około 30 000 zł.
Partnerami akcji są: CAT EXPERTS, VET EXPERT, HUSSE oraz magazyny: Trzy Koty i Business Woman & Life i ONET.PL.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.