Klasyk w zaskakującej formie!
Kotlety sojowe à la schabowe Sante to produkt roślinny, po który chętnie sięgają osoby na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, ale też te, które chcą urozmaicić swój jadłospis i poszukują świeżego spojrzenia na tradycyjne dania. Te kotlety składają się aż w 96% z mąki sojowej i nie zawierają soi modyfikowanej genetycznie. Wspólnie z jednostką certyfikującą CertID, firma Sante kontroluje każdy etap procesu produkcyjnego – od ziarna do gotowego wyrobu. Stosowany w Sante system jakości uniemożliwia wymieszanie stosowanych surowców z organizmami modyfikowanymi genetycznie. Potwierdzeniem ogromnej popularności tego produktu jest prestiżowy tytuł „Hit Handlu 2021”. Kotlety sojowe Sante zostały nim wyróżnione jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „produkty wegańskie”.
Kotlety sojowe à la schabowe Sante mają mnóstwo zastosowań kulinarnych. Ich przygotowanie trwa krótko, a smakują wyśmienicie. Stanowią znakomity składnik pożywnego obiadu, podane w tradycyjny sposób z ziemniakami i ulubioną surówką. Można ich też użyć do przyrządzenia chrupiących, roślinnych nuggetsów, gyrosa, burgerów, wegetariańskich gulaszy – możliwości jest naprawdę wiele! A wszystkich wielbicieli azjatyckich smaków z pewnością zachwyci pyszny i kolorowy stir fry.
Podstawą dobrze przygotowanego stir fry jest krótkie, szybkie smażenie oraz mieszanie i podrzucanie składników na woku – tak, by równomiernie się usmażyły i zachowały odpowiednią chrupkość. Uzupełnionie nieodzownymi dodatkami, takimi jak sos sojowy, sos teriyaki, limonka, tajska bazylia, olej sezamowy i sezam – utworzą oryginalną, niezwykle bogatą kompozycję smaków.
Stir fry z kotletami sojowymi Sante
Składniki:
200 g makaronu soba lub ryżowego
1 papryka
100 g strączków groszku cukrowego
1 marchewka
50 g kotletów sojowych Sante
200 ml bulionu
1 świeże chili
garść bazylii tajskiej
2 łyżki sezamu Sante
3 łyżki sosu sojowego
1 łyżka sosu teriyaki
3 łyżki oleju sezamowego
1 limonka
garść świeżego szczypiorku
sól Sante (opcjonalnie)
Przygotowanie:
Kotlety sojowe zalewamy bulionem i 1 łyżką sosu sojowego i odstawiamy na 30 minut. Makaron gotujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu. Na woku rozgrzewamy olej sezamowy i podsmażamy paprykę pokrojoną w paski, groszek cukrowy i marchewkę pokrojoną w plastry. Kotlety sojowe odsączamy, kroimy w paski i dodajemy do warzyw. Smażymy chwilę. Dodajemy makaron, resztę sosu sojowego, sos teriyaki, sezam oraz szczypiorek i smażymy chwilę. Jeżeli jest mało słone, doprawiamy. Podajemy posypane świeżym szczypiorkiem, bazylią tajską i skropione limonką.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.