Komunikaty PR

Kuchenne triki, które musisz poznać

2021-10-21  |  12:08
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Chyba każdy z nas docenia sprytne triki, które pomagają łatwiej i szybciej przygotować smaczne potrawy. Niezależnie od tego, czy brakuje nam czasu, czy może po prostu chcemy ułatwić sobie życie - warto skorzystać z kilku prostych wskazówek.

Gdy nie mamy czasu lub ochoty spędzać w kuchni długich godzin, z pomocą zawsze mogą nam przyjść gotowe produkty. Pamiętajmy jednak o tym, że im krótszy mają skład, tym lepiej. Odwiedzają nas niespodziewani goście i nie zdążymy z przygotowaniem wymyślnych potraw? Idealnie sprawdzą się nachosy lub słupki warzyw podane np. z Sosem Kieleckim cygańskim. Produkowany jest on na bazie naturalnego koncentratu pomidorowego z dodatkiem przecieru z jabłek, dzięki czemu w niczym nie ustępuje domowemu dipowi. To jeden ze sposobów, ale jakie jeszcze triki przydadzą się w kuchni, aby gotowało nam się szybko i przyjemnie?

Bulion zawsze w zanadrzu

Przygotowanie zup wydaje się wyjątkowo czasochłonne? Całkowicie się to zmienia, kiedy w zamrażarce mamy wcześniej przygotowany bulion, który wystarczy przełożyć do garnka, podgrzać i dodać pozostałe składniki zupy. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nam przynajmniej półtorej godziny. Poza tym, gotowy bulion może mieć znacznie więcej zastosowań - możemy użyć go chociażby do sosów lub risotto. Warto ugotować go raz na jakiś czas i zamrozić w mniejszych porcjach do wykorzystania w przyszłości!

Jak szybko pokroić zioła?

Okrągły nóż do pizzy nadaje się tylko do… pizzy? Nic bardziej mylnego! To idealne narzędzie do siekania szczypiorku, natki pietruszki, bazylii lub innych świeżych ziół. W ten sposób da się pokroić je szybciej, łatwiej i bardziej precyzyjnie.

Masło z dodatkami

Jak w mgnieniu oka podbić smak dowolnej potrawy? Zwykłe masło wystarczy zamienić na masło z dodatkami. Możliwości jest mnóstwo - czosnek przeciśnięty przez praskę, świeża natka pietruszki lub bazylia, a nawet chili lub curry. Takiego smakołyku warto użyć nie tylko do smarowania pieczywa, ale także do smażenia (w tym wypadku najlepiej przygotować je na bazie masła klarowanego). Ulubiony chleb na zakwasie, masło z ziołami i czosnkiem, a na to dobrej jakości wędlina, dojrzały pomidor i odrobina Sosu Kieleckiego cygańskiego - oto przepis na doskonałe śniadanie gotowe w niespełna minutę.

Papier do pieczenia, który czyni cuda

Przygotowywanie potraw z piekarnika w papierze do pieczenia, specjalnym pergaminie lub rękawie ma wiele zalet. Pozwala na ograniczenie ilości użytego tłuszczu, dzięki czemu posiłki są mniej kaloryczne, a często także po prostu zdrowsze. Taka metoda może nam również zaoszczędzić całkiem sporo sprzątania - nic się nie przypala, nie przywiera, a dzięki temu nie musimy później szorować blachy. Jeżeli zdecydujemy się na przyrządzanie mięsa w specjalnym rękawie do pieczenia, z pewnością będzie ono wyjątkowo soczyste i aromatyczne, ponieważ cała wilgoć zostanie wewnątrz. To także niezawodny sposób na przygotowanie ryb z rozmaitymi dodatkami. Przed zawinięciem dorsza czy pstrąga w pergamin możemy dodać do środka odrobinę ziołowego masła, dzięki czemu mięso będzie jeszcze smaczniejsze i bardziej soczyste.

Sugerowana cena Sosu Kieleckiego cygańskiego: ok. 3 zł brutto / 200 g

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.