Lekkie, warzywne dania na chłodne dni
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Zimą trudniej o lekkie potrawy pełne świeżych warzyw, jednak nie oznacza to, że musimy rezygnować ze zrównoważonej diety. Wystarczy sięgać po sezonowe produkty. Zimowa kuchnia wcale nie musi być ciężka i nudna!
Zima to czas, kiedy nasza odporność jest obniżona, dlatego powinniśmy na każdym kroku starać się o nią dbać. Jednym ze sposobów na ochronę przed rozmaitymi chorobami jest zrównoważona, urozmaicona dieta pełna warzyw i owoców. A jak przemycić je do naszych posiłków? Warzywne placki, pieczone warzywa z aromatycznym sosem, surówki i sałatki - możliwości jest naprawdę wiele.
Placki z cukinii z łososiem
Szybkie, lekkie i niezwykle smaczne. Takie właśnie są placki z cukinii z sosem czosnkowym i wędzonym łososiem. Sprawdzą się doskonale na lunch, obiad lub kolację, a ich przygotowanie nie powinno zająć więcej niż pół godziny.
Potrzebne składniki:
- 1 duża cukinia
- 3-4 łyżki mąki pszennej
- 1 jajko
- sól i pieprz
- kilka plastrów wędzonego łososia
- 2 łyżki Majonezu Kieleckiego lekkiego
- 2 łyżki serka śmietankowego
- 2 łyżki jogurtu naturalnego
- 2 małe ząbki czosnku lub 1 duży
- mała garść posiekanego koperku
- sok z cytryny
- olej do smażenia
Zaczynamy od starcia cukinii na dużych oczkach tarki. Następnie obficie ją solimy i odstawiamy na 10 minut, aby puściła wodę. W tym czasie przygotujemy sos. W misce umieszczamy Majonez Kielecki lekki, jogurt naturalny oraz serek śmietankowy. Dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, sól i pieprz oraz posiekany koperek i wszystko dokładnie mieszamy. Po upływie 10 minut cukinię odciskamy z nadmiaru wody, wodę odlewamy. Następnie dodajemy mąkę, jajko, pieprz i ewentualnie jeszcze odrobinę soli do smaku, mieszamy i smażymy na rozgrzanym oleju na złoty kolor. Gotowe placki odsączamy z tłuszczu na ręczniku papierowym, po czym smarujemy sosem. Na wierzch kładziemy plaster łososia, a na koniec posypujemy świeżym koperkiem i skrapiamy odrobiną cytryny.
Brukselka w zupełnie nowej odsłonie
Jedni ją kochają, drudzy nienawidzą… brukselka bez wątpienia budzi duże kontrowersje. Ten przepis może jednak przekonać nawet największych przeciwników tego warzywa. Pieczenie zamiast gotowania w wodzie i duża ilość aromatycznych przypraw zamienią niepozorną brukselkę w prawdziwy rarytas.
Niezbędne składniki:
- ok. 20 brukselek
- 2-3 ząbki czosnku do brukselki + 2 ząbki czosnku do sosu
- 1 mała cebula
- przyprawy: wędzona papryka, ostra papryka, rozmaryn, sól, pieprz
- 4 łyżki jogurtu naturalnego
- 2 łyżki Majonezu Kieleckiego lekkiego
- garść świeżej mięty
- oliwa z oliwek
Brukselkę myjemy, osuszamy, odkrajamy twarde końcówki i przekładamy do naczynia żaroodpornego. Cebulę kroimy w pióra i dodajemy do brukselki. Warzywa obficie skrapiamy oliwą, dodajemy przyprawy, przeciśnięty przez praskę czosnek i wszystko razem mieszamy. Pieczemy w 190 stopniach do miękkości. W tym czasie przygotowujemy sos - jogurt oraz Majonez Kielecki lekki łączymy z czosnkiem i posiekaną miętą. Kiedy brukselka będzie miękka i delikatnie przyrumieniona, wyjmujemy ją z piekarnika i podajemy z sosem miętowym.
Sugerowana cena Majonezu Kieleckiego lekkiego: ok. 6,20 zł brutto / 310 g
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.