Komunikaty PR

Lekko i pożywnie, czyli 3 pomysły na letnie śniadania

2021-07-23  |  12:00
Biuro prasowe

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Rano powinniśmy nabrać sił i energii, ale też jednocześnie nie obciążać naszego żołądka. Jak to zrobić? Jak zjeść pożywne, odżywcze, a dodatkowo zdrowe, lekkie śniadanie i nie spędzić całego poranka w kuchni? Podpowiadamy.

Początek dnia spędzamy zazwyczaj w biegu. Warto jednak w tym czasie zaplanować chwilę na przygotowanie posiłku. Nawet lekkie danie może nas nasycić i dostarczyć odpowiedniej ilości tłuszczów i białka. Jeśli jesteś natomiast fanem słodkości, bez problemu znajdziesz dla siebie zdrową opcję, która dodatkowo wspomoże organizm węglowodanami. Wszystkie te potrawy możesz zapakować do pracy lub do szkoły. Z pewnością dostarczą potrzebnych składników i jednocześnie nie obciążą układu trawiennego na resztę dnia.

We francuskim stylu

Croissanty bardzo często kojarzą się ze słodką przekąską. Z powodzeniem możemy jednak zmienić ich smak, dodając pyszne wytrawne dodatki. Połączenie lekkiego i puszystego serka śmietanowego z wędzonym łososiem (np. Łaciaty), będącym źródłem m.in. kwasów omega-3 doda energii od rana.

Croissanty z serkiem śmietankowym, wędzonym łososiem i rukolą

Składniki:

  •  4 maślane croissanty
  •  100 g wędzonego łososia
  •  50 g serka śmietankowego Łaciaty z chrzanem
  •  garść rukoli
  •  4 liście sałaty
  •  sok z cytryny do skropienia łososia

Przygotowanie: Croissanty kroimy na pół. Płaską połowę croissantów smarujemy serkiem śmietankowym i układamy na niej liść sałaty. Następnie kładziemy łososia, skrapiamy sokiem z cytryny. Całość posypujemy rukolą i składamy croissanty. Powtarzamy czynności z resztą rogalików.

Na słodko, ale zdrowo

Jeśli lubisz słodkie śniadania, ale cenisz sobie zdrową dietę, ta potrawa będzie dla Ciebie idealna. Tapioka to kasza wytwarzana z bulw manioku. Sama nie posiada smaku, natomiast doskonale pochłania i podbija smak z innych produktów.

Pudding z tapioki z mango

Składniki:

  • 100 g drobnej tapioki
  • 500 ml mleka Łaciate 3,2%
  • 1 łyżka wiórków kokosowych
  • 1 dojrzałe mango
  • 2 łyżki cukru
  • szczypta soli

Przygotowanie: Tapiokę zalewamy w garnku mlekiem, dodajemy wiórki kokosowe i odstawiamy na 1 godzinę. Po upływie wyznaczonego czasu garnek przestawiamy na gaz. Dodajemy cukier i szczyptę soli. Mieszankę gotujemy do momentu, aż kulki staną się przezroczyste i wchłoną płyn. Powstały pudding przekładamy do 4 szklanek lub słoiczków. Odstawiamy do ostygnięcia, a później wstawiamy do lodówki do całkowitego schłodzenia. Serwujemy z mango pokrojonym w kostkę.

Dawka energii

Power bowl, czyli miska mocy, doda Ci energii na całe przedpołudnie. To szybkie danie zrobisz już w 15 min. Lekkie musli w połączeniu ze świeżymi owocami dostarczy potrzebnych składników i świetnie nada się na upalne dni, również jako drugie śniadanie.

Power bowl

Składniki:

  • 1/2 szklanki musli
  • 1/2 szklanki mleka Łaciate 3,2%
  • 1 łyżka syropu klonowego
  • ulubione owoce sezonowe: kiwi, truskawki, borówki amerykańskie

Przygotowanie: Do miski wsypujemy musli, zalewamy mlekiem Łaciate, mieszamy i odstawiamy na pół godziny. Po tym czasie dodajemy pokrojone owoce i oblewamy całość syropem klonowym.

Jak widać, lekko nie oznacza mało pożywnie i nudno. Warto poświęcić kilka minut od rana, by zyskać energię i dobry humor na resztę dnia. Jeśli jednak nie jesteś rannym ptaszkiem, część z naszych propozycji możesz przygotować dzień wcześniej i dać im czas, by przez noc wystudziły się w lodówce i stały się przyjemnie chłodne.

Więcej przepisów na lekkie letnie śniadania można znaleźć na stronie: www.najlepszewkuchni.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesienne nawożenie dolistne: Klucz do zdrowych plonów i udanego sezonu Biuro prasowe
2024-09-18 | 11:00

Jesienne nawożenie dolistne: Klucz do zdrowych plonów i udanego sezonu

Wrzesień to zakończenie sezonu żniw i początek jesiennej wegetacji. Młode siewki rzepaku i zbóż muszą wykształcić odpowiedni pokrój i zbudować silny system korzeniowy, by
Żywienie Kapary w oleju OLE! – składnik, który wzbogaca smak każdego dania
2024-09-18 | 11:00

Kapary w oleju OLE! – składnik, który wzbogaca smak każdego dania

Dla wielbicieli tradycyjnych smaków i oryginalnej kuchni. Egzotyczne i niebanalne. Kapary w oleju OLE! to propozycja, która zachwyca nietuzinkowym smakiem i aromatem. Kapary to
Żywienie Tawerna Pepe Verde w Manufakturze obchodzi swoje 18. urodziny!
2024-09-17 | 16:25

Tawerna Pepe Verde w Manufakturze obchodzi swoje 18. urodziny!

Już w środę, 18 września, przeniesiemy się w czasie! Z okazji 18. urodzin Tawerna Pepe Verde zaserwuje Gościom dania cieszące się popularnością w 2006 roku i przywróci ceny sprzed

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.