Komunikaty PR

Listopadowy jarmark ekologicznej żywności rusza w CH Osowa

2022-11-02  |  11:00
Biuro prasowe

W CH Osowa rozpoczyna się listopadowa edycja jarmarku „Żuławskie Smaki”. To jedna z ostatnich w tym roku okazji do spróbowania wyjątkowych wyrobów kuchni żuławskiej przygotowanych w domowych manufakturach, zgodnie z ideą „slow food”. Ekologiczna, regionalna żywność czekać będzie na gości w dniach 4 i 5 listopada.

CH Osowa zasłynęła już z inicjatyw promujących walory regionu Gdańska i okolic. Cyklicznie odbywają się tu wydarzenia, dzięki którym bliżej można poznać tutejszą sztukę czy kuchnię. Jednym z takich przedsięwzięć są „Żuławskie Smaki”.

W dniach 4-5 listopada odbędzie się kolejna już edycja tego wyjątkowego jarmarku. W jednym miejscu spotkać można wielu producentów żywności, której trudno szukać w komercyjnej sprzedaży. Choć specjalizują się w innych przysmakach, łączy ich to, że każdy z nich przygotowuje swoje produkty zgodnie z ideą „slow food”, czyli z ekologicznych, naturalnych składników bez zbędnych dodatków. Ponadto wystawcy „Żuławskich Smaków” kultywują kulinarne tradycje kuchni żuławskiej, dając niesamowitą okazję do posmakowania i poznania bliżej produktów i dań tego regionu.

Podczas „Żuławskich Smaków” można spróbować i zakupić do domowej spiżarni specjały takie jak mięsa i wędliny, domowe pierogi, słodkie wypieki, naturalne miody z domowej pasieki, zdrowe kiszonki oraz wiele innych. Oprócz tradycyjnych potraw czekają również kulinarne m.in. keczup z cukinii, czy nutella śliwkowa.

Na tegorocznym jarmarku zagoszczą „Miody Gustawa”, „Specjały z Borów”, „Kuchnia Halinki”, „Słodki Zakątek”, „Żuławskie Smaki” czy „Kiszonki”. Listopadowa edycja to jedna z ostatnich w tym roku okazji do odwiedzenia „Żuławskich Smaków”, kolejne zaplanowano na grudzień.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.