Moc roślin - moc smaku!
Fleksitarianizm to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów żywieniowych. Oznacza świadome ograniczanie spożycia mięsa oraz wprowadzanie do jadłospisu większej ilości rozmaitych produktów pochodzenia roślinnego. Osoby, które wybierają tę dietę, często poszukują nowych propozycji, umożliwiających proste i wygodne przygotowanie smacznych, różnorodnych posiłków. Doskonale sprawdzają się tu produkty z sokołowskiej linii Z Gruntu Dobre – roślinne przysmaki, które mogą służyć jako przekąska i składnik wielu dań.
Seria wyrobów Z Gruntu Dobre została właśnie poszerzona o plastry wegańskie. Są one oferowane w dwóch wersjach: z dodatkiem czosnku niedźwiedziego, który jest ceniony za świeży, subtelny smak oraz z oliwkami - sztandarowym produktem kuchni śródziemnomorskiej. Plastry wegańskie Z Gruntu Dobre są dostępne w wygodnych, poręcznych opakowaniach. Optymalna gramatura (50 g), zapewnia możliwość wykorzystania całego, świeżego produktu bez ryzyka marnowania żywności.
Plastry wegańskie Z Gruntu Dobre stanowią źródło białka i błonnika. Są smacznym dodatkiem do kanapek. Plastry z czosnkiem niedźwiedzim idealnie skomponują się ze świeżymi, wiosenno-letnimi warzywami. Plastry z oliwkami będą znakomicie smakować m.in. z suszonymi pomidorami i rukolą.
Wśród asortymentów marki Z Gruntu Dobre znaleźć można również warzywne pasztety, pasty i hummusy. Sokołów zapowiada dalszy rozwój tej linii i poszerzenie jej o kolejne wyroby.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.