Mooocno pomidorowe pomysły na obiad
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Lato to czas najlepszych pomidorów – także tych zamkniętych w butelce w postaci aromatycznego i niezwykle smakowitego ketchupu. Przekonanie o tym, że to dodatek dobry tylko do frytek i hamburgerów, to już przeszłość. Ketchup Kielecki łagodny doskonale sprawdzi się jako składnik sosów, podczas gdy jego pikantny wariant wspaniale uzupełni marynaty do mięs. Ale to nie wszystko! Nowe plastikowe opakowanie sprawia, że dozowanie jest szybkie i precyzyjne – dzięki niemu otrzymujemy dokładnie tyle produktu, ile potrzebujemy. A jak wykorzystać Ketchup Kielecki w przepisach na letni obiad?
Pizza dobra na wszystko!
Kto nie lubi domowej pizzy? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że nie ma takiej osoby! Jednak nie da się ukryć, że wykonanie tego włoskiego przysmaku zajmuje sporo czasu. Istnieje jednak kilka trików, pozwalających na jego zaoszczędzenie. Jedną z takich sztuczek jest… wykorzystanie ketchupu zamiast sosu pomidorowego! A od czego zacząć? Z wyprzedzeniem przygotowujemy ciasto do pizzy. Kiedy będzie odpowiednio wyrośnięte, rozciągamy je, nadając mu pożądany kształt i przekładamy na papier do pieczenia. Piekarnik oraz blachę lub kamień do pizzy nagrzewamy do 250 stopni. Wierzch placka smarujemy Ketchupem Kieleckim wymieszanym z suszonym oregano i bazylią. Następnie całość posypujemy serem i układamy ulubione dodatki. Pizzę przekładamy wraz z papierem do pieczenia na rozgrzaną blachę i pieczemy przez około 10 minut. Smacznego!
Podwójnie pomidorowe szaleństwo
Często szukamy przepisu na uniwersalne danie, które będzie smakować dobrze z wieloma różnymi dodatkami. Do takich potraw należą… pulpeciki w sosie pomidorowym! Nieważne, czy połączymy je z puree ziemniaczanym i mizerią, z makaronem spaghetti, czy może z ryżem – wyśmienity smak gwarantowany! Pracę zaczynamy od podsmażenia cebuli na maśle. Do miski przekładamy 500 g mielonego mięsa z indyka, sól, pieprz, bułkę namoczoną w mleku, podsmażoną cebulę i dwie łyżki Ketchupu Kieleckiego pikantnego, następnie wszystko mieszamy. Z tak przygotowanej masy formujemy niewielkie kulki, obtaczamy w mące i smażymy na oleju w dużym garnku. Do usmażonych pulpetów dodajemy około 500 g passaty pomidorowej oraz pół szklanki bulionu. Doprawiamy solą, pieprzem, czosnkiem i ulubionymi ziołami. Podajemy ze świeżymi listkami bazylii i dowolnymi dodatkami. Podwójnie pomidorowy obiad gotowy!
Sugerowana cena Ketchupu Kieleckiego łagodnego: 5,40 zł brutto/ 565 g
Sugerowana cena Ketchupu Kieleckiego pikantnego: 5,40 zł brutto/ 565 g
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.