Komunikaty PR

Nadal pamiętasz godziny spędzone w kuchni przed Świętami? Sprawdź pomysły FRoSTY

2020-01-27  |  14:30
Biuro prasowe
Do pobrania FRoSTA ( 0.54 MB )

Od świąt minął już ponad miesiąc, a ty wciąż dochodzisz do siebie po tym kulinarnym szaleństwie? Masz dość długiego stania w kuchni, ale nadal chcesz jeść smacznie? Z pomocą przybywa FRoSTA ze swoimi daniami gotowymi w 10 minut.

Cały rok czekamy na pierogi, karpia i inne świąteczne potrawy. Jak już wspólne biesiadowanie dobiega końca, to wyjeżdżamy z zapasem potraw, którym można wykarmić armię. Dość szybko okazuje się, że co za dużo, to niezdrowo i… nudno. Konieczna jest zmiana. Według badań zleconych przez markę FRoSTA, aż 62%[1] respondentów uważa, że gotowe dania pomagają zaoszczędzić nam czas. A dzięki mrożonym daniom gotowym można szybko wybrać się w wyjątkowe regiony kulinarnego świata. Smaki Azji, Europy czy może Ameryki Północnej?

Paella z roztańczonej Hiszpanii

Hiszpania to kraj słynący z flamenco, tapasów i oczywiście paelli. Nie musimy wsiadać w samolot, by skosztować tego dania. Wystarczy, że sięgniemy po danie FRoSTY. W środku znajdziemy ryż, warzywa, kurczaka i owoce morza. Mintaj, który jest jednym ze składników tej mieszanki posiada certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC. Z warzyw znajdziemy tutaj m.in. paprykę czerwoną, groszek, cebulę, pomidory.

Tajemnicza Indonezja, czyli Bami Goreng

Fani kuchni azjatyckiej również nie będą rozczarowani! FRoSTA przygotowała dla nich propozycję prosto z kraju 17 tysięcy wysp, czyli Indonezji. W gotowym daniu Bami Goreng, zachwyci smak smażonego filetu z piersi z kurczaka, chrupiących warzyw (m.in. grzyby mun, pieczarki, papryka), a to wszystko doprawione aromatyczną mieszanką ziół.

Słoneczna Ameryka Północna – Chili con quinoa

Kuchnia meksykańska jest jedną z najbardziej lubianych na świecie. Nic więc dziwnego, że jest wpisana na listę niematerialnego światowego dziedzictwa UNESCO. Dania opierają się głównie na kukurydzy i roślinach strączkowych. Łączą w sobie tradycje lokalnych społeczności oraz smaki konkwistadorów. Często do potraw dodaje się również mięso. W badaniu FRoSTY, aż 41,4 %[2] ankietowanych odpowiedziało, że ma w swoim otoczeniu wegetarian. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, FRoSTA stworzyła danie kuchni meksykańskiej, ale w wersji wegetariańskiej - Chili con quinoa. W jego skład wchodzą: mieszanka czerwonej i czarnej fasoli z kukurydzą, papryką oraz quinoa (komosa biała).


[1] Badanie przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w marcu 2019 na próbie reprezentatywnej osób w wieku 25-55 lat, N=1015, marzec 2019.

[2] Badanie przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w marcu 2019 na próbie reprezentatywnej osób w wieku 25-55 lat, N=1015, marzec 2019.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.