Komunikaty PR

Niebanalne połączenia smaków na Boże Narodzenie

2021-11-26  |  12:08
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Świąteczne potrawy to jedna z tych rzeczy, które przywołują najlepsze wspomnienia i sprawiają, że z radością czekamy na ten magiczny, grudniowy czas. Wigilijna kolacja to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej polskiej rodziny - w końcu taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Nie może zatem dziwić, że na stołach – jak co roku - królować będą kulinarne klasyki. Warto jednak pamiętać, że tradycja niejedno ma imię. Zachęcamy zatem do twórczych poszukiwań. Dania zaczerpnięte z innych części naszego kraju lub rodzinne rarytasy przygotowane w nieco odmienny sposób wzbogacą i uzupełnią nasze bożonarodzeniowe menu.

Jest kilka potraw, które pojawiają się niemal na każdym świątecznych stole. Należą do nich tradycyjne śledzie, pierogi, barszcz z uszkami lub grzybowa, a także (dość kontrowersyjny!) groch z kapustą. Warto czerpać inspiracje z klasycznych i tradycyjnych dań dodając do nich całkiem nowy smak, który nada im oryginalnego charakteru. Dzięki temu będziemy mogli zaskoczyć podniebienia naszych bliskich. Przygotowaliśmy kilka inspiracji nietypowego połączenia smaków klasycznego z nowoczesnym.  

Śledź czyli must have na wigilijnym stole

Śledź to jedna z pozycji obowiązkowych, których nie może zabraknąć podczas wigilijnej kolacji. Jego najwięksi fani przygotowują go w kilku odsłonach. Oryginalnych i zaskakujących wersji nie brakuje - śledź z jagodami, z ziarnami kawy, a może z suszonymi pomidorami? Warto przetestować także przepis na śledzie w sosie musztardowym z kurkumą. Wyrazisty smak oraz efektowny wygląd - to będzie z pewnością strzał w dziesiątkę.

Potrzebne składniki:

  • ok. 200 g śledzi w oleju
  • 4 łyżki Musztardy Kieleckiej delikatesowej
  • 4 łyżki śmietany 18%
  • 2 łyżki Majonezu Kieleckiego
  • płaska łyżeczka kurkumy
  • sól i pieprz do smaku
  • 2 cebule
  • natka pietruszki do dekoracji

Cebulę kroimy w plastry lub pióra i przekładamy do miski. Dodajemy Musztardę Kielecką, śmietanę, Majonez Kielecki oraz przyprawy i dokładnie mieszamy. Śledzie odsączamy z zalewy, kroimy na mniejsze kawałki i dodajemy do sosu. Mieszamy, wykładamy na półmisek i ozdabiamy natką pietruszki.

Sposób na doskonałą szynkę

Szynkę z tego przepisu można podać zarówno na bożonarodzeniowy obiad w towarzystwie puree ziemniaczanego i buraczków, jak i w formie przystawki - z chrzanem czy sosem tatarskim. W każdym wydaniu smakuje doskonale.

Potrzebne składniki:

  • szynka wieprzowa: ok. 1 kg
  • pół szklanki oliwy z oliwek
  • 2 łyżki Musztardy Kieleckiej delikatesowej
  • 3 łyżki sosu sojowego
  • sól i pieprz
  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżeczki słodkiej papryki
  • 2 łyżeczki majeranku
  • 6-7 ząbków czosnku

Wszystkie płynne składniki mieszamy z przyprawami. Czosnek kroimy w cienkie plasterki i dodajemy do mieszanki. Szynkę myjemy, osuszamy ręcznikiem papierowym i przekładamy do plastikowego rękawa do pieczenia, po czym dodajemy marynatę, szczelnie zamykamy rękaw i dokładnie rozprowadzamy po całym kawałku mięsa (ten krok można wykonać także marynując szynkę w misce i przykrywając folią spożywczą). Mięso zostawiamy na całą noc w lodówce, a następnego dnia pieczemy przez ok. 1h w 190 stopniach, kilka razy podlewając sosem podczas pieczenia.  

Sugerowana cena Musztardy Kieleckiej delikatesowej: ok. 2 zł brutto / 190 g

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:09

Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska

Lidl Polska, dla którego zrównoważony rozwój jest jednym z filarów polityki CSR, promuje świadome odżywianie, z poszanowaniem zasobów oraz osób
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.