Nowe smalce wegańskie
Wprowadzenie do diety większej ilości warzyw, owoców i produktów opartych na składnikach pochodzenia roślinnego to jedno z najważniejszych i uniwersalnych zaleceń dotyczących zdrowego odżywiania. Wiele osób świadomie i z przekonaniem rezygnuje z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, zasilając coraz liczniejsze szeregi wegan, wegetarian i fleksitarian. Są też tacy, którym trudno zrezygnować z ulubionych dań czy dodatków zawierających mięso. W coraz szerszym asortymencie produktów roślinnych znaleźć można jednak wiele ciekawych, oryginalnych smaków, które przypadną do gustu również tym, którzy poszukują sposobów na urozmaicenie codziennej diety.
Taką propozycją są nowe smalce wegańskie Lovege firmy Sante. Te smakowite pasty roślinne są wytwarzane z wyselekcjonowanych składników na bazie białej fasoli, z dodatkiem naturalnych przypraw. Smalce wegańskie Lovege są bezglutenowe, w 100% roślinne. Mają idealną konsystencję i łatwo się rozsmarowują. Zawierają błonnik, który pełni istotną rolę w prawidłowym przebiegu metabolizmu.
Smalce wegańskie Lovege dostępne są w dwóch wersjach smakowych:
- Smalec wegański z jabłkiem i cebulką
- Smalec wegański z żurawiną
Doskonale smakują z każdym rodzajem pieczywa czy waflami ryżowymi. Można je też wykorzystywać do tortilli, wytrawnych gofrów bądź jako składnik farszu do naleśników.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.