Nowy konkurs dla szkół „Supermoc – gojenie skaleczeń”!
Promocja
Polska Izba Mleka
ul. Mickiewicza 7/23
15-213 Białystok
promocja|izbamleka.pl| |promocja|izbamleka.pl
693260235
www.izbamleka.pl
Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego dla placówek biorących udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka”, który jest finansowany z Funduszu Promocji Mleka. Uczniowie szkół biorących udział w akcji mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, a sam konkurs potrwa do 30 maja 2022 roku.
Kot Mleczysław i Mleczna Kita to bohaterowie akcji edukacyjnej organizowanej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Co wspólnego mają skaleczenia i mleko? W związku z nadejściem ciepłych dni, Kot Mleczysław wziął się na poważnie za codzienne treningi rowerowe. Wiadomo jednak, że koty najlepszymi rowerzystami nie są, więc Mleczysławowi zdarzają się wywrotki i powstające w ich skutku drobne skaleczenia. Nie zraża to jednak Mleczysława do treningów, bowiem jest on prawdziwym superbohaterem i uwielbia mleko, bogate we wspomagającą gojenie skaleczeń witaminę K. Właśnie dzięki jego doświadczeniom chcemy zachęcić najmłodszych do zwrócenia uwagi na ten ważny składnik diety.
Zasady konkursu
Zadaniem konkursowym jest stworzenie przepisu na danie na bazie mleka lub innych produktów mlecznych bogatych w witaminę K. Na podstawie stworzonego przepisu należy przygotować potrawę, nadać jej nazwę i zrobić zdjęcie. Przepis wraz ze zdjęciem wystarczy przesłać na adres mailowy: kampania@izbamleka.pl
Nagrodami w konkursie są workoplecaki, torby materiałowe ze wzorem do samodzielnego kolorowania oraz wyposażone piórniki, które przydadzą się każdemu uczniowi.
Konkurs przeznaczony jest dla klas szkół, które biorą udział w akcji „Mamy kota na punkcie mleka”. Każda klasa może przesłać tylko jedno zgłoszenie, a wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na stronie organizatora.
Placówki, które nie zgłosiły się jeszcze do akcji, wciąż mogą przystąpić do programu, wypełniając stosowną deklarację. Dokument jest do pobrania na stronie www.kochammleko.pl. Wypełnioną deklarację należy przesłać na adres kampania@izbamleka.pl lub tradycyjną pocztą: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7/23 15-213 Białystok. Programem objęte są placówki z całej Polski, a udział w nim jest bezpłatny.
Więcej informacji o mleku i produktach mlecznych dowiesz się dzięki kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.