Odkryj niebanalność kaparów w zalewie octowej OLE!
Kapary a tak naprawdę pączki kwiatów kapara, o lekko goryczkowym smaku, zanurzone
w zalewie octowej świetnie komponują się z wieloma produktami. Przekonaj się sam i odkryj jak wiele kulinarnych inspiracji kryje w sobie ten warzywny przysmak.
Kapary w zalewie octowej OLE! uwodzą poprzez idealną kompozycję aromatu, wyrazistości
i charakteru. Z natury, w smaku kapary podobne są nieco do zielonych oliwek. Zalewa, wydobywa
z nich cierpkość i lekką ostrość, które idealnie sprawdzą się jako dodatek do dań rybnych, mięsnych, sałatek lub jako dodatek do sosów.
Zasada stosowania tej aromatycznej przekąski jest jedna. Najlepiej komponuje się z tymi daniami, które skomponowane zostały z produktów o delikatnym, niedominującym smaku, ponieważ wtedy mają najlepsze pole do wzbogacenia potrawy oryginalnością i mocą swojego aromatu. Warto dodać kapary w zalewie octowej OLE! do ulubionych dań rybnych, sałatek czy sosów, aby odkryć je w nowej, bardziej wyrazistej smakowo i oryginalnej wersji.
_____________________________
Kapary w zalewie octowej OLE!
Pojemność: 212 ml
Cena: ok. 6 zł
Więcej na: www.wole-ole.pl
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.