OGROMNA PUSZKA W CENTRUM MIASTA
W dniach 21-26 maja w samym sercu Warszawy pod Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Emilii Plater można skorzystać z wyjątkowej, immersyjnej atrakcji. Mowa o gigantycznej puszcze, która swoim kształtem oraz designem przypomina znany i kultowy napój gazowany. Fani nietypowych miejskich instalacji mogą przenieść się w zupełnie nowy wymiar dzięki spektakularnym cyfrowym wizualizacjom.
ROBI WRAŻENIE
Ogromna puszka przypominająca napój uwielbiany przez konsumentów na całym świecie pojawiła się właśnie w Warszawie, w samym centrum miasta, przy Pałacu Kultury i Nauki. Imponujące rozmiary czy technologia użyta do powstania tego ambientu zdecydowanie robi wrażenie i budzi ciekawość przechodniów. Blisko 4,5 metra wysokości, 2 metry szerokości i 320 paneli LED o łącznej wadze prawie 3 800 kilogramów. Tak prezentuje się gigantyczna puszka. Wszystko po to, aby odbiorcy mogli odkryć nową erę Pepsi i poznać odświeżony branding marki wzbogacony o elementy digitalowe: ruch i animacje, które nadają całości dynamizmu oraz skojarzeń z rytmem i energią. Wobec tego również atrakcja jest multimedialna, a co najważniejsze wchodzi ona w interakcję z człowiekiem. Wystarczy stanąć na wskazanym miejscu i za pomocą ruchu oraz gestów „poruszyć” puszkę, która zabierze uczestnika w podróż po pulsujących cyfrowych wizualizacjach. Jak to się dzieje? Odpowiada za to specjalnie zaprojektowana aplikacja przygotowana przez wschodzące gwiazdy interaktywnego programowania. Połączenie możliwości środowiska Touchdesigner i silnika gamingowego Unreal Engine daje niezwykle angażujący, robiący wrażenie efekt. Warto podkreślić, że atrakcja jest darmowa i może niej skorzystać każdy, kto ma apetyt na chwilę beztroski i czerpania radości z nieskrępowanej zabawy. Jedyne, co należy zrobić, to dać się ponieść swoim pozytywnym emocjom. Gigantyczna, immersyjna puszka dostępna jest we wskazanej lokalizacji od 21 maja aż do 26 maja włącznie.
NIE TYLKO PUSZKA
W najbliższym czasie w największych miastach w Polsce odbędą się liczne aktywacje ambientowe zaplanowane przez znanego producenta napojów. Mieszkańcy Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta i wielu innych polskich miast mogą wypatrywać w przestrzeniach miejskich nietypowych atrakcji takich jak immersyjna puszka czy gigantyczny basen z kulkami. Więcej informacji na temat planowanych wydarzeń można znaleźć na stronie www.thirstyformore.pl.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.