Komunikaty PR

Oto 6 ulubionych serników Polaków. Numer 5. cię zaskoczy!

2022-11-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Jakie serniki możemy uznać za najbardziej lubiane wśród Polaków? Wybór jest duży: pieczone na kruchym spodzie, z brzoskwiniami lub bakaliami i te bez pieczenia. Ale jaki wygrywa wśród łasuchów? Postanowiliśmy to sprawdzić. Poznajcie wyniki najczęściej wyszukiwanych serników w przeglądarkach internetowych w ciągu ostatnich miesięcy.

1. Sernik na zimno 

W ostatnim czasie wśród najpopularniejszych serników na prowadzenie wychodzi sernik na zimno, który chyba wszyscy pamiętają ze swojego dzieciństwa. Wiele osób uznaje to ciasto za najłatwiejsze do zrobienia, czyżby dlatego był aż tak popularny? Jedno jest pewne: prosty i szybki deser bez pieczenia, z biszkoptami, galaretką i owocami wygrywa z innymi przepisami.

2. Sernik z brzoskwiniami

Na drugim miejscu w wyszukiwarce internetowej, jeśli chodzi o najczęściej wyszukiwane serniki, pojawia się pieczony sernik z brzoskwiniami. To tradycyjne tego typu ciasto na kruchym spodzie, kruszonką i zatopionymi w masie serowej kawałkami brzoskwiń. Przygotowujemy je z klasycznym twarogiem lub serem z wiaderka. Możemy alternatywnie dodać na owoce piankową bezę. Kremowy sernik świetnie się z nią komponuje wraz z soczystymi kawałkami brzoskwiń.

3. Sernik wiedeński

Ten sernik zajął trzecie miejsce na naszej liście, ale jest chyba najbardziej popularną wersją sernika w Polsce. Tradycyjnie piecze się go bez spodu, z wysokiej jakości mielonym twarogiem i dużą ilością jajek. Klasyka gatunku to oczywiście ten z dodatkiem złocistych rodzynek lub bakalii. Sernik wiedeński to wyjątkowe ciasto, któremu nie sposób się oprzeć. 

4. Sernik z rosą

Serca Polaków podbił również sernik z rosą. Charakteryzuje go kruchy spód, delikatna masa kremowa i pianka z białek, na której pojawiają się kropelki karmelu, skąd ciasto wzięło swoją nazwę. Kuleczki powstają na bezie w wyniku wilgoci ciasta. Ten wypiek pysznie smakuje i pięknie wygląda.

5. Sernik dyniowy

To deser, który pozwala wczuć się w klimat pięknej, złotej jesieni. Dynia ma dobry wpływ na

skórę, oczy, a także zawiera dużo składników, które wspomagają naszą odporność. Warzywo dzięki swojej słodyczy doskonale komponuje się z sernikiem. Ciasto smakuje jeszcze lepiej, jeśli dodamy do niego imbir i jabłka. Często polewa się go białą czekoladą lub posypuje cukrem pudrem.

6. Sernik nowojorski

Niezwykle kremowy sernik, który wszystkich zachwyca. Jego recepturę wymyślił właściciel restauracji z Nowego Jorku – Arnold Reuben. Ciasto przygotowujemy, używając kremowych serków, a nie mielonego twarogu jak w przypadku klasycznych serników. Kolejnym istotnym krokiem w New York cheesecake jest mieszanie ze sobą składników jak najkrócej, aby nie napowietrzyć masy. To jeden z powodów, przez który serniki często opadają. Można go również modyfikować, dodając do niego serek mascarpone. Po upieczeniu schładzamy go w lodówce. Aksamitny i gładki sernik naprawdę smakuje wyśmienicie!

Sekret serników

Oto nasza lista przedstawiająca ulubione serniki Polaków wg popularności haseł w wyszukiwarkach internetowych. A jakie serniki Wy dodalibyście do powyższego rankingu? To prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych ciast na świecie. Z chęcią jemy go przy okazji świąt czy spotkań ze znajomymi. Jego głównym składnikiem jest oczywiście twaróg, więc powinniśmy wybrać ten najwyższej jakości, zwłaszcza tłusty lub półtłusty, kilkukrotnie zmielony, aby pozbyć się grudek. A jeśli kupimy chudy twaróg, wystarczy, że dodamy do niego trochę masła.

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.