Pączki, donaty i faworki – Tłusty Czwartek razem z Tesco

Najsłodszy czwartek w roku to doskonała okazja, aby przymknąć oko na kalorie i sięgnąć po ulubione pączki, faworki czy donaty. Mimo iż historia tego święta sięga setek lat wstecz, tradycja spożywania w tym czasie smacznych przekąsek pozostała z Polakami do dzisiaj. Popularne słodkości w atrakcyjnych cenach dostępne są w sklepach sieci Tesco już od 4-go lutego.
Tłustemu Czwartkowi niegdyś towarzyszyły liczne biesiady. Obecnie tego dnia nie celebruje się już tak hucznie, jednak zwyczaj jedzenia pączków i innych podobnych wypieków nadal z nami pozostał.
Z okazji tego wyjątkowego święta Tesco wzbogaciło swoją ofertę o nowe wypieki. Chociaż Tłusty Czwartek wypada w tym roku 11-lutego, to tradycyjne ciastka dostępne są w sklepach sieci już od początku miesiąca, ciesząc konsumentów różnorodnością kształtów, nadzienia, polewy czy też posypek.
Wielbicieli słodkich wypieków ucieszą atrakcyjne promocje, które w okresie od 04.02 do 11.02 obejmują m.in. faworki oraz tradycyjne pączki – również te w zbiorczych opakowaniach. Cena za pączka przy zakupie 12 sztuk to 0,37 zł, a przy 6 sztukach wynosi ona 0,50 zł. W promocyjnej ofercie dostępne są także donaty – wyroby z charakterystyczną dziurką, których cena w sklepach Tesco została obniżona o 20%.
W tym szczególnym dniu warto sprawić radość także najbliższym – np. podarowując im waniliowego Longa, pączka z nadzieniem, czy też ciastko, którego kształt mówi sam za siebie – słodkie „serce” o malinowym wypełnieniu.
Oprócz gotowych wyrobów cukierniczych, klienci Tesco mogą zaopatrzyć się w artykuły do samodzielnego wypiekania pączków w domu. Wystarczy dobrać jajka, mąkę, drożdże oraz ulubione dodatki, aby przygotować tego typu specjały we własnej kuchni. Dekorowanie może okazać się wspaniałą zabawą z dziećmi, ponieważ to w końcu one mają najbardziej kreatywne pomysły.
Oferta obowiązuje od 04.02 do 11.02.2021 roku, a więcej informacji na temat dostępnych produktów można znaleźć na stronie Tesco oraz w materiałach promocyjnych.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.