Partnerem Wielkiej Trasy Śniadaniowej z Radiem Zet 2023
Z początkiem jesieni Radio ZET kolejny raz zorganizowało Wielką Trasę Śniadaniową. Wspomniana impreza, jak mówi sam organizator: „pomaga wrócić mieszkańcom Polski do powakacyjnej rzeczywistości”. W praktyce wydarzenie stało się idealną okazją do częstowania pysznym śniadaniem, spędzaniem czasu z bliskimi i wspólnej zabawy w 9 miastach Polski. Tegoroczna, już 6. edycja rozpoczęła się 9 września w Jeleniej Górze i skończyła 17 września w „rodzinnym” mieście Majonezu Kieleckiego, czyli właśnie Kielcach. Znana „Zetka” przygotowała moc atrakcji i aktywną relację w radio.
- Podczas tej edycji ponownie nakarmiliśmy miliony Polaków! Na gości czekaliśmy z namiotami kulinarnymi i bezpłatnym, ciepłym śniadaniem oraz Food Truckami. Dla gości przygotowaliśmy występy taneczne, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz szereg aktywności ruchowych. Było naprawdę aktywnie i pysznie! A o to zadbał jeden z naszych partnerów - WSP Społem, dzięki któremu posiłek jest nie tylko sycący, kolorowy i pyszny, ale i zdrowy, bo bez konserwantów. Kanapka z Majonezem Kieleckim, a może parówka czy warzywa z Ketchupem Kieleckim? Przechodnie z wielkim apetytem kosztowali przygotowane uprzednio smakołyki. Cieszymy się, że wspólnie połączyliśmy siły podczas tegorocznego wydarzenia – mówił Mariusz Jurkowski, prowadzący lokalne, kieleckie pasmo „Radia Zet”.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Mietek Szcześniak: Odremontowałem stare gospodarstwo, a na polu zrobiłem kwitnący ogród. Jestem dendrologiem amatorem, potrafię przywrócić stare drzewa do owocowania
Piosenkarz podkreśla, że kiedy tylko może, to ucieka z zatłoczonej stolicy na łono natury. Swoją ulubioną miejscówkę ma niedaleko Kalisza. Tam wyremontował stare gospodarstwo i na hektarowej działce założył imponujący ogród. Mietek Szcześniak zaznacza, że aktywność na świeżym powietrzu działa na niego niezwykle kojąco. Może się też pochwalić tym, że szczególnie potrafi zadbać o stare drzewa. Niektóre były już obumarłe, a teraz znów kwitną i wydają owoce.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Zdrowie
Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.