Piąta edycja Witariady przyciągnęła tłumy
Piąta edycja Festiwalu Witariada już za nami. Na imprezę tłumnie przybyli entuzjaści zdrowego stylu życia i poszukiwacze równowagi ciała i umysłu. To niezwykłe wydarzenie jak co roku miało na celu zainspirować do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu, odrzuceniu niezdrowych nawyków i nadaniu kierunku ku przebudzeniu i odzyskaniu zdrowia zarówno fizycznego, jak i duchowego.
Dwie piękne sceny, pełna kolorów i świetnej zabawy strefa zabaw dla dzieci, inspirujące wykłady, warsztaty i niezapomniane koncerty – oto, co działo się na tegorocznej Witariadzie, która odbyła się
w podwarszawskim Kawęczynie między 12 a 14 lipca. Uczestnicy imprezy mieli wyjątkową szansę
na wzbogacenie swojej wiedzy i zdobycie inspiracji do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu. Była to też okazja, by napełnić się dobrą energią, spróbować witariańskiej kuchni, potańczyć i zrelaksować się podczas wieczornych koncertów i imprez towarzyszących.
Witariadę otworzył Mariusz Budrowski, organizator, twórca kanału Odmładzanie na Surowo, który stwierdził, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze, piękniejsze miejsce. Możemy się niszczyć albo motywować do pozytywnych zmian – stwierdził Mariusz Budrowski. Możemy odmienić komuś życie, zainspirować do narodzenia się dobrej energii. Po to tutaj jesteśmy, by już na zawsze się uzdrowić i nauczyć nowego spojrzenia na świat.
Tegoroczny program festiwalu obfitował w tematy związane ze zdrowiem fizycznym i mentalnym, profilaktyką i leczeniem dietą. Sporo mówiło się o szczęściu i budowaniu swojego pozytywnego świata pomimo trudnych okoliczności, w których każdy z nas może się znaleźć. Życie to tak naprawdę szczęśliwe doświadczenie z momentami, w których zdarza nam się cierpieć – stwierdziła Beata Pawlikowska, autorka książek motywacyjnych i podróżniczka, dodając, że każdy nowy dzień to wspaniały dar, prezent od losu, zbiór nieograniczonych możliwości, z których warto skorzystać. Tylko my sami możemy po nie sięgnąć i dać sobie prawo, by dobrze wykorzystać czas, który mamy.
Uczestnicy otrzymali ogromną dawkę wiedzy w powyższych obszarach, poznając szczegóły różnorodnych terapii na konkretnych przykładach i historiach ludzi, którzy wcielili je w życie. Były więc prelekcje
o metodzie Gersona, terapii kamertonami (wraz z koncertem) i o uwalniających od stresu terapiach oddechowych. Poruszano też wątki totalnej biologii, ajurwedy w menopauzie, aktywacji energii, uważnego dotyku w budowaniu intymności, regresji hipnotycznej, stanów skupienia świadomości, integralności istnienia w ciele, mocy samokontroli, a nawet zaświatów, astralu i tajemnic daty urodzenia. Przekazywano cenne wskazówki, o tym, jak pracować z oddechem z elementami tantrycznych mantr, jak wzmocnić ducha, by zawsze czuć sens życia i w jaki sposób uruchomić energię uzdrawiania. Nie mogło tez zabraknąć cudownego witariańskiego jedzenia, kwiecistych wianków, bosych stóp, spacerów po łące, otwierania głosu przy ogniu, ceremonii picia kakao, jogi i warsztatów z tworzenia naturalnych kosmetyków. Było też dużo dobrej muzyki – niezapomniane koncerty takich gwiazd jak Stachursky, Violi Brzezińskiej, Ani Wyszkoni, Przemka Góreckiego, Goorala, Paprodziada i Echa Rodu, Matta Smoka i Damiana Yongsoul Jacyny.
Działo się pięknie! Było słonecznie i cudownie!
Wśród prelegentów Witariady pojawili się m.in.:
- Mariusz Budrowski / Agnieszka Juncewicz
Autorzy bestsellerowych książek „Surowe Zdrowie” i „Na Surowo” oraz twórcy projektu „Odmładzanie Na Surowo”
- Beata Pawlikowska
Podróżniczka, dziennikarka i autorka ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych
- dr n. med. Tadeusz Oleszczuk
Specjalista ginekolog- położnik z ponad 35-letnim doświadczeniem zawodowym, wykładowca akademicki, lekarz holista.
- dr n.med. Danuta Myłek
Od 55 lat w zawodzie lekarza, specjalista alergolog, dermatolog, żywieniowiec, slow-aging.
- Dan Brulé
Największy na świecie ekspert i uznany pionier w dziedzinie pracy z oddechem oraz lider światowego ruchu Duchowego Oddychania.
- Marta Kuśpit / Dariusz Chwiejczak
Eksperci w dziedzinie emocji i przekonań, pierwsi w Polsce certyfikowani terapeuci Kodu Emocji
- Bogdan Juncewicz
Autor wielu bestsellerowych i dystrybuowanych na całym świecie książek, w tym Skilled Success,
6 Day Publish & Self Mastery.
- Angelina Juszczak
Instruktorka fitness i trenerka personalna od dwudziestu lat
- Dawid Piątkowski
Multimilioner. Autor bestsellerowych publikacji, mentor oraz utytułowany sportowiec.
- Ewelina Gawłowska
Autorka bestsellerowych książek, mówca dający 'kopa do działania', pomaga ekspertom
w stworzeniu mentalności sukcesu.
- Justyna Pargieła
Zielarz-fitoterapeutka i naturopatka
- Bartosz M. Wrona
Psychiatra, psychoterapeuta, autor książek o psychoterapii i samorozwoju, propagator jestdobrzyzmu i niedualności.
- Małgorzata Lorenz
Permakultura i Germańska Medycyna. Wraz z mężem żyje w pięknym miejscu, gdzie uprawiają ziemię zgodnie z prawami Natury.
- Dziewanna
Naturopata, terapeutka, zielarka, blogerka, promotorka surowego weganizmu i zdrowego stylu życia.
- Adriana Bąkała
Trenerka mentalna pracująca z energią, podświadomością, rodowymi programami, blokadami obfitości. Facyliatatorka procesów na ciało Access. Trenerka redukcji wypalenia zawodowego.
- Joanna Kaszuba
Certyfikowany facylitator i wykładowca Recall Healing/Totalnej Biologii, Psychologii oraz Trenerka wspierania rozwoju.
- Karolina Dymek Jacyna, Damian Jacyna
Małżeństwo, rodzice Aleksandra oraz Klary, pasjonaci zdrowego stylu życia, dożywiania ciała
i ducha, naturalnej medycyny, pochodzący z Podkarpacia.
- Rytmy Natury
Autorka poradników i kursów w temacie naturalnej pielęgnacji urody bez chemii i skalpela. Dietetyk, zajmuję się układaniem diet, głównie roślinnych.
- Marcin Osman
Przedsiębiorca internetowy, praktyk sprzedaży i marketingu, wydawca amerykańskich bestsellerów i autor książek biznesowych.
- Surowa Ilona
Irydolog, propagator zdrowego myślenia oraz pracy z ciałem za pomocą surowego roślinnego żywienia, procesów sokowych i ziół.
- Michał Ławniczak
Ezoteryk z ponad 15 letnim doświadczeniem w takich dziedzinach jak tarot i numerologia, przede wszystkim jest Jasnowidzem i Medium.
- Anna Niewiarowska
Mentorka menopauzy i właścicielka Praha Studio w Warszawie, w którym odbywają się sesje filmowo-fotograficzne oraz warsztaty.
- Anna Mazurczyk
Ekspert żywności funkcjonalnej, autor publikacji i Wykładowca oraz Mentor w tematach zdrowia
i dobrego myślenia. Kocha naturę, wolność i prawdę.
- Arleta Feldman, Agata Kubasiewicz
Autorki książki „Manifestuj z dzieckiem”. Pierwszego na polskim rynku poradnika dla rodziców,
o tym jak wychowywać dziecko aby mogło żyć pełnią życia i spełniać swoje marzenia. Te małe i te wielkie.
- Rafał Gamszej
Certyfikowany hipnotyzer i hipnoterapeuta, rekomendowany przez Profesjonalną Szkołę Hipnoterapii w Warszawie z doświadczeniem ponad kilkuset odbytych sesji z zadowolonymi klientami.
Piąta edycja Festiwalu Witariada odbyła się w dniach 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie
przy ul. Gościnnej 20, 05-555 Tarczyn. Było to wydarzenie, obfitujące w wykłady, pokazy, zajęcia interaktywne, sportowe, warsztaty, koncerty, strefę zakupową, witariańską strefę gastronomiczną, wspólne ogniska i strefę dla dzieci. Tematy, jakie poruszano to: zdrowie, profilaktyka, żywienie, alternatywne metody uzdrawiania, posty okresowe i czasowe, leczenie dietą,
Nowa Germańska Medycyna, rozwój duchowy i osobisty, ekologia, permakultura, epigenetyka, bliskość z naturą, słowiaństwo.
www.witariada.com
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 510 139 575
![Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_46495063,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
![Ciasta na sylwestrowy stół](/files/_uploaded/glownekonf_1223549995,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Ciasta na sylwestrowy stół
![Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]](/files/_uploaded/glownekonf_974598057,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.