Piękno tkwi w prostocie!
Historia jak z „Gastrowood”
Flammkuchen, jak jego polski bratanek, początkowo używany był do sprawdzenia temperatury w piecu. By to zrobić, do jego ścian przyczepiano małe, okrągłe kawałki ciasta. Flammkuchen swoją nazwę zawdzięcza płomieniom. Od flamm, czyli płomień. W dzisiejszych czasach Flammkuchen to specjalność serwowana w najlepszych restauracjach jako przystawka, danie główne czy deser.
Receptura na ciasto idealne
Za czym stoi sukces tak prostego przepisu? Próżno szukać w nim długiej listy składników. Woda, sól i mąka, której to jakość jest najważniejsza i decyduje o gęstości i chrupkości podpłomyka. Smak ciasta o cienkiej strukturze podkreślony jest warstwą śmietany Creme fraiche i oprószonymi na nim przeróżnymi dodatkami (tradycyjnie cebulką i boczkiem). Całość pieczona jest w piekarniku w wysokiej temperaturze. Serwowany na drewnianej desce wyśmienicie smakuje z kieliszkiem wina czy kuflem piwa.
– Goście ciągle poszukują nowych doznań smakowych, a my chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Podpłomyki często nie są doceniane, a ich prosta forma i dowolność podania może zaskoczyć. Flammkuchen to wyjątkowy rodzaj podpłomyka. Przygotowywany z najwyższej jakości składników, o oryginalnym smaku zbiera coraz większe grono fanów. My polecamy je w towarzystwie piw kraftowych, których smak i goryczkę możemy dopasować do danego podpłomyka z karty menu, tak by stworzyć duet idealny – mówi Jacek Czauderna, właściciel i twórca marki The Legendary Jack’s Bar & Restaurant. Flammkuchen w aż czterech opcjach do wyboru znajdziemy w sieci restauracji The Legendary Jack's Bar & Restaurant. Co znajdziemy w karcie dań? Podpłomyk Klasyczny,Pepperoni,Vege oraz Łosoś. Dla fanów przewidziana została wersja XL!
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
The Legendary Jack's Bar & Restaurant to wyjątkowe miejsce, w którym spróbować można wyśmienitych i różnorodnych smaków – steaków, burgerów, pysznych zup, sałatek i amerykańskich przekąsek. Kucharze z wieloletnim doświadczeniem gwarantują, że każde danie zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Restauracje Jack's Bar & Restaurant znajdują się w Warszawie, Gdańsku, Sopocie oraz Łodzi.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.