Piwo i chrupiące przekąski w promocji. Zestaw kibica od Lidla Polska
Wielkie piłkarskie święto coraz bliżej, a emocje sięgają zenitu. Na tę wyjątkową okazję warto sprawić sobie specjalny zestaw kibica. Lidl przygotował wiele ciekawych propozycji. Już od czwartku, 10 czerwca pojawi się wyjątkowa promocja – wszystkie piwa Perlenbacher przy zakupie 18 sztuk, aż -30% taniej, np. Perlenbacher Pils 500ml w butelce dostępne będzie w cenie 1,74 zł/ 1 szt., zamiast 2,49 zł/ 1 szt. Piwa można dowolnie miksować w ramach grupy Perlenbacher.
Nie zabraknie również czegoś do pochrupania podczas meczu. Lidl proponuje zdrowe przekąski w wyjątkowej promocji! Od czwartku, 10 czerwca przy zakupie orzechów Alesto, drugie opakowanie otrzymamy aż o -66% taniej. W ramach akcji, do wyboru mamy 7 rodzajów bakalii – orzechy nerkowca, migdały łuskane, orzechy laskowe prażone, pistacje kalifornijskie, królewską mieszankę orzechów czy cruspies - orzechy w cieście, a także orzechy pekan.
Promocja na piwa oraz bakalie będzie trwać od czwartku, 10 czerwca do soboty, 12 czerwca, we wszystkich sklepach Lidl Polska.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.