Komunikaty PR

Płatki na śniadanie nie muszą być nudne

2021-01-19  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania owsianka ( 0.13 MB )

Wiele osób na pytanie o sposób na szybkie śniadanie odpowie: płatki z mlekiem. Wystarczy wziąć ulubiony rodzaj tego zbożowego produktu i połączyć z mlecznym napojem. Jednak podawane codziennie w tej samej formie mogą stać się monotonne, a także okazać się niewystarczające pod względem odżywczym. Jak sprawić, by płatki na śniadanie były nie tylko pełne smaków, ale także pożywne i pełnowartościowe? Z czym najlepiej je połączyć? Podpowiadamy kilka sposobów na pyszne i zdrowe poranki.

1. Poranki owsianki

Śniadanie warto zaplanować już dzień wcześniej. W końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który jest naszym pierwszym zastrzykiem energii po przebudzeniu. Dlatego powinno być dobrze zbilansowane, zdrowe i przede wszystkim sycące. Najlepiej, by składało się nie tylko z porcji zbóż, ale także owoców, nabiału i zdrowych tłuszczy zawartych w nasionach.

Składniki:

  • 1 szklanka Maślanki Mrągowskiej Naturalnej
  • 10 łyżek płatków owsianych górskich
  • łyżka cukru pudru lub miodu
  • 2 garści malin (mogą być mrożone)
  • banan
  • pestki dyni lub słonecznika

Przygotowanie: Płatki wsypujemy do miski, zalewamy maślanką, przykrywamy i odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia rano dodajemy cukier lub miód i tyle maślanki, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Podajemy owsiankę w miseczkach, udekorowaną malinami i pokrojonym w plasterki bananem. Wierzch posypujemy posiekanymi pestkami dyni i słonecznika.

2. Słodkie przebudzenie

Wiele osób lubi, kiedy śniadanie zawiera słodkie akcenty. Dla zwolenników łakoci polecamy owsiankę kokosową. Jej przygotowanie zajmie zaledwie kilka minut, a poranny głód zostanie zaspokojony na długie godziny. Nie ma lepszego połączenia niż banan, cynamon i biała czekolada w towarzystwie płatków owsianych.

Składniki:

  • 100 g płatków owsianych
  • 500 ml mleka Łaciate 3,2%
  • 2 banany
  • 180 g jogurtu naturalnego Sokólski
  • 2-3 łyżki masła extra Łaciate
  • płatki kokosowe
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 6 kostek białej czekolady (opcjonalnie)

Przygotowanie: Do garnka wsypujemy płatki owsiane i zalewamy je mlekiem. Zagotowujemy. Dodajemy masło. Gotujemy przez około 6-7 minut, mieszając od czasu do czasu. Owsiankę przekładamy do 2 lub 3 miseczek, w zależności od tego, ile porcji chcemy przygotować. Banany kroimy w plastry. Dodajemy po równo jogurtu naturalnego do owsianki i mieszamy. Na wierzch kładziemy pokrojone plastry banana, płatki kokosowe (ilość wg uznania) oraz cynamon. Jeśli chcemy dodać czekoladę, kostki kroimy na mniejsze kawałki bądź ścieramy na tarce i posypujemy wierzch owsianki.

3. Chrupka granola śniadaniowa

Jeśli lubicie długie poranki, celebrujecie przygotowywanie zdrowego śniadania, a jego wspólne spożywanie sprawia Wam przyjemność, to mamy dla Was przepis na witaminową bombę
- granolę. To pieczona mieszanka płatków zbożowych, rodzynek, orzechów i suszonych owoców. Rodzinne, zdrowe chrupanie z pewnością wprawi Was w dobry nastrój na dalszą część dnia.

Składniki:

  • 100-150 ml Maślanki Mrągowskiej Naturalnej na porcję do granoli
  • 400 g płatków owsianych
  • 60 g rozpuszczonego masła Extra Łaciate
  • 80-100 ml soku pomarańczowego
  • 2 łyżki miodu
  • 80-100 g migdałów
  • 80 g suszonych bananów
  • 80 g suszonych fig pokrojonych na ćwiartki

Przygotowanie: Miód rozpuszczamy w ciepłym maśle. Płatki wsypujemy do miski i zalewamy masłem z miodem. Dokładnie łączymy. Dolewamy soku i znów dobrze mieszamy. Przesypujemy granolę na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy na ok. 20-30 minut do piekarnika nagrzanego do 170°C. Od czasu do czasu mieszamy drewnianą łyżką, by płatki równomiernie się zezłociły. Migdały prażymy na suchej patelni. Razem z figami i bananami dodajemy do upieczonej granoli. Dokładnie mieszamy. Podajemy w miseczce z maślanką i ulubionymi owocami.

Więcej inspirujących przepisów na pyszne i zdrowe śniadania z wykorzystaniem płatków znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl oraz www.niejembyleczego.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.