Komunikaty PR

Płatki na śniadanie nie muszą być nudne

2021-01-19  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania owsianka ( 0.13 MB )

Wiele osób na pytanie o sposób na szybkie śniadanie odpowie: płatki z mlekiem. Wystarczy wziąć ulubiony rodzaj tego zbożowego produktu i połączyć z mlecznym napojem. Jednak podawane codziennie w tej samej formie mogą stać się monotonne, a także okazać się niewystarczające pod względem odżywczym. Jak sprawić, by płatki na śniadanie były nie tylko pełne smaków, ale także pożywne i pełnowartościowe? Z czym najlepiej je połączyć? Podpowiadamy kilka sposobów na pyszne i zdrowe poranki.

1. Poranki owsianki

Śniadanie warto zaplanować już dzień wcześniej. W końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który jest naszym pierwszym zastrzykiem energii po przebudzeniu. Dlatego powinno być dobrze zbilansowane, zdrowe i przede wszystkim sycące. Najlepiej, by składało się nie tylko z porcji zbóż, ale także owoców, nabiału i zdrowych tłuszczy zawartych w nasionach.

Składniki:

  • 1 szklanka Maślanki Mrągowskiej Naturalnej
  • 10 łyżek płatków owsianych górskich
  • łyżka cukru pudru lub miodu
  • 2 garści malin (mogą być mrożone)
  • banan
  • pestki dyni lub słonecznika

Przygotowanie: Płatki wsypujemy do miski, zalewamy maślanką, przykrywamy i odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia rano dodajemy cukier lub miód i tyle maślanki, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Podajemy owsiankę w miseczkach, udekorowaną malinami i pokrojonym w plasterki bananem. Wierzch posypujemy posiekanymi pestkami dyni i słonecznika.

2. Słodkie przebudzenie

Wiele osób lubi, kiedy śniadanie zawiera słodkie akcenty. Dla zwolenników łakoci polecamy owsiankę kokosową. Jej przygotowanie zajmie zaledwie kilka minut, a poranny głód zostanie zaspokojony na długie godziny. Nie ma lepszego połączenia niż banan, cynamon i biała czekolada w towarzystwie płatków owsianych.

Składniki:

  • 100 g płatków owsianych
  • 500 ml mleka Łaciate 3,2%
  • 2 banany
  • 180 g jogurtu naturalnego Sokólski
  • 2-3 łyżki masła extra Łaciate
  • płatki kokosowe
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 6 kostek białej czekolady (opcjonalnie)

Przygotowanie: Do garnka wsypujemy płatki owsiane i zalewamy je mlekiem. Zagotowujemy. Dodajemy masło. Gotujemy przez około 6-7 minut, mieszając od czasu do czasu. Owsiankę przekładamy do 2 lub 3 miseczek, w zależności od tego, ile porcji chcemy przygotować. Banany kroimy w plastry. Dodajemy po równo jogurtu naturalnego do owsianki i mieszamy. Na wierzch kładziemy pokrojone plastry banana, płatki kokosowe (ilość wg uznania) oraz cynamon. Jeśli chcemy dodać czekoladę, kostki kroimy na mniejsze kawałki bądź ścieramy na tarce i posypujemy wierzch owsianki.

3. Chrupka granola śniadaniowa

Jeśli lubicie długie poranki, celebrujecie przygotowywanie zdrowego śniadania, a jego wspólne spożywanie sprawia Wam przyjemność, to mamy dla Was przepis na witaminową bombę
- granolę. To pieczona mieszanka płatków zbożowych, rodzynek, orzechów i suszonych owoców. Rodzinne, zdrowe chrupanie z pewnością wprawi Was w dobry nastrój na dalszą część dnia.

Składniki:

  • 100-150 ml Maślanki Mrągowskiej Naturalnej na porcję do granoli
  • 400 g płatków owsianych
  • 60 g rozpuszczonego masła Extra Łaciate
  • 80-100 ml soku pomarańczowego
  • 2 łyżki miodu
  • 80-100 g migdałów
  • 80 g suszonych bananów
  • 80 g suszonych fig pokrojonych na ćwiartki

Przygotowanie: Miód rozpuszczamy w ciepłym maśle. Płatki wsypujemy do miski i zalewamy masłem z miodem. Dokładnie łączymy. Dolewamy soku i znów dobrze mieszamy. Przesypujemy granolę na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy na ok. 20-30 minut do piekarnika nagrzanego do 170°C. Od czasu do czasu mieszamy drewnianą łyżką, by płatki równomiernie się zezłociły. Migdały prażymy na suchej patelni. Razem z figami i bananami dodajemy do upieczonej granoli. Dokładnie mieszamy. Podajemy w miseczce z maślanką i ulubionymi owocami.

Więcej inspirujących przepisów na pyszne i zdrowe śniadania z wykorzystaniem płatków znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl oraz www.niejembyleczego.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił
Żywienie Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!
2024-07-03 | 15:00

Chrup wafle Familijne i wygraj rodzinny wyjazd do krainy bajek pod Paryżem!

Spotkanie z ulubionymi postaciami z kultowych animacji, światowej klasy pokazy oraz pięć niezwykłych krain – to tylko część atrakcji jakie czekają na zwycięzcę loterii „Mus
Żywienie Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach
2024-07-02 | 11:00

Świadome wybory żywieniowe Polaków. Naturalne składniki nadal w trendach

Świadomość konsumentów w kwestii odżywiania rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają wyraźne trendy z ostatnich lat[i]. Polacy coraz uważniej analizują składy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.