Plono-branie w Katowickiej - degustacje, ekosaszetki oraz nasiona łąk kwietnych

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
W Miejskiej Farmie w Katowickiej ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem… żniw. Oficjalnym zwieńczeniem działalności zielonej przestrzeni w niedzielę, 29 sierpnia, będzie Plono-branie. W ramach wydarzenia rozdawane będą warzywa i zioła w ekosaszetkach oraz nasiona łąk kwietnych. Odbędzie się też degustacja zdrowych przekąsek. Wstęp wolny.
Miejska Farma w Katowickiej to już kultowe miejsce na mapie Śląska. Od początku funkcjonowania jest przestrzenią edukacyjną i strefą odpoczynku od miejskiego zgiełku, stworzoną z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Teraz nadszedł czas na podsumowanie działalności oraz rozdysponowanie zbiorów, zlokalizowanego w centrum miasta ogródka. Chętni, po raz ostatni w 2021 roku, będą mogli go odwiedzić w dniach 27-29 sierpnia.
Plono-branie w Miejskiej Farmie
W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 10:00-18:00 wszystkie plony, w tym: marchewka, pietruszka, kapusta, rozmaryn czy mięta, trafią do uczestników Plono-brania w specjalnych ekosaszetkach. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie Galeria przygotowała dla swoich gości w związku z wydarzeniem! Rozdawane będą również nasiona łąk kwietnych do samodzielnego wysiewu. Ich ilość będzie ograniczona. Ponadto na miejscu, we współpracy z najemcami Katowickiej - Mihiderką oraz Nakielnym, serwowane będą wyśmienite potrawy. Wśród smakołyków dostępne będą m.in.: tofurnik, tarty z warzywami, świeżo wyciskane soki oraz wiele innych zdrowych przekąsek.
- Z ogromną przyjemnością przyznajemy, że udało nam się wprowadzić zieleń w miasto, a nasza Miejska Farma w Katowickiej zyskała ogromną popularność. Do tej pory odwiedziło ją około 12 000 osób, w tym zagraniczni turyści, podróżni z całej Polski oraz mieszkańcy aglomeracji. To zresztą już kolejny prośrodowiskowy projekt Galerii, który spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Wierzę zatem, że 29 sierpnia spotkamy się w licznym gronie – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. - Gorąco zachęcam do wykorzystania ostatnich dni wakacji na odwiedzenie naszej zielonej przestrzeni oraz udziału w Plono-braniu – dodaje.
Miejska Farma w Katowickiej będzie jeszcze czynna w najbliższy piątek, 27 sierpnia, w godz. 15:00-21:00, sobotę, 28 sierpnia, w godz. 9:00-21:00 oraz niedzielę, w dniu Plono-brania, w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.