Potrawy must have na wielkanocnym stole
![Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1751595030.jpg)
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Wielkanoc to czas budzącej się wiosny i… spotkań z rodziną. Nie da się ukryć, że wspólne gotowanie nabiera wtedy szczególnego znaczenia. Jest to więc doskonała okazja do przygotowania wielu uwielbianych od lat potraw lub do eksperymentowania z wykorzystaniem zupełnie nowych przepisów.
Chrzan Luksusowy WSP „Społem” to produkt, którego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole – prawdziwy must have! Sprawdzi się on nie tylko jako dodatek do domowych wędlin, ale także jako składnik bardziej złożonych potraw. Dzięki wysokiej zawartości świeżego korzenia chrzanu – wynosi ona aż 70% – wyróżnia się on wyjątkowo intensywnym, wyrazistym smakiem, który doda charakteru wielu daniom. Dodatkowo jest niezbędnym składnikiem Wielkanocnego stołu.
Żurek czy chrzanowa?
Tradycyjny polski żurek to prawdziwa gwiazda Świąt Wielkanocnych. Jeśli jednak macie ochotę na równie smaczną, mniej pracochłonną alternatywę dla tej klasycznej zupy, spróbujcie przygotować chrzanową! Doskonale będzie ona smakować z dodatkiem białej kiełbasy i jajka – zupełnie jak w przypadku żurku, ale charakterystyczny smak zakwasu zastąpi ostry aromat chrzanu złagodzony dzięki odrobinie kwaśnej śmietany. Do przygotowania zupy chrzanowej potrzebne będą:
- 1,25 litra bulionu
- 1 cebula
- 1 ząbek czosnku
- 4 ziemniaki
- 3-4 łyżeczki Chrzanu Luksusowego (lub do smaku)
- Majeranek do smaku
- Surowa biała kiełbasa (ilość według uznania)
- 100 ml śmietany 18%
- Ugotowane na twardo jajko
- Masło lub olej
- 200 g wędzonych żeberek
- Sól, pieprz
Zaczynamy od zeszklenia cebuli w dużym garnku, pod koniec smażenia dodajemy do niej ząbek czosnku. Cebulę i czosnek zalewamy bulionem, a następnie dorzucamy do niego wędzone żeberka i czekamy do zagotowania całości. Dodajemy pokrojone w niewielką kostkę ziemniaki oraz białą kiełbasę, następnie doprawiamy do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Gotujemy do miękkości ziemniaków na małym ogniu, najlepiej pod przykryciem. Na koniec dodajemy Chrzan Luksusowy i po zagotowaniu zdejmujemy zupę z ognia, po czym stopniowo dolewamy śmietanę rozcieńczoną kilkoma łyżkami wywaru. Podajemy z jajkiem ugotowanym na twardo. Danie gotowe wprost na wielkanocny stół!
A może sałatka?
Sałatki pojawiają się niemal w każdym domu jako świąteczne danie - od tych lżejszych, po bardziej treściwe! Najczęściej możemy spotkać te na bazie majonezu z dodatkiem jajek. Ciekawym sposobem na „podkręcenie” smaku sałatki jest dodanie do niej odrobiny chrzanu. Jego wyraźna ostrość wzbogaci każde danie o odrobinę świeżości. Doskonałym pomysłem jest przygotowanie sałatki z ziemniaków i jajek z chrzanową nutą oraz kwaśnym ogórkiem kiszonym. Oto niezbędne składniki:
- 4-5 ugotowanych ziemniaków
- 2 ogórki kiszone
- Kilka łyżek zielonego groszku
- Cebula
- Łyżeczka Chrzanu Luksusowego
- Jajko ugotowane na twardo
- 2-3 łyżki majonezu
- Sól i pieprz
Ziemniaki kroimy w dużą kostkę, ogórki kiszone oraz cebulę dość drobno siekamy. Dodajemy groszek, Chrzan Luksusowy, majonez oraz przyprawy, a następnie wszystko ze sobą mieszamy. Smacznego!
Chrzan Luksusowy idealnie uzupełni wiele wielkanocnych potraw, a jego klasyczny, tradycyjny smak, niezastąpiony na świątecznym stole, przywoła wspomnienia z dzieciństwa. Warto dać się ponieść fantazji i wykorzystać czas Świąt Wielkanocnych do kulinarnych odkryć w gronie najbliższych!
Sugerowana cena: Chrzan Luksusowy – 3,19 zł brutto /180 g
![Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_46495063,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
![Ciasta na sylwestrowy stół](/files/_uploaded/glownekonf_1223549995,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Ciasta na sylwestrowy stół
![Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]](/files/_uploaded/glownekonf_974598057,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.