Komunikaty PR

Produkty Colian ze znakiem Przekreślonego Kłosa

2021-06-18  |  08:00
Biuro prasowe

Charakterystyczny symbol oznaczający produkty bezglutenowe wkrótce pojawi się na wybranych słodyczach marek Goplana i Solidarność. W pierwszej kolejności znak Przekreślonego Kłosa trafił na Galaretki nadziewane o smaku Oranżady Hellena, które aktualnie można zakupić w sieci sklepów Lidl w całej Polsce.

Colian, jako producent o globalnym zasięgu, podpisał umowę na używanie znaku towarowego Przekreślony Kłos w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego, obowiązującego m.in. na terenie Unii Europejskiej oraz Andory, Białorusi, Serbii, Szwajcarii, Norwegii, Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Odrębnym dokumentem uregulowano także możliwość posługiwania się znakiem również na pozostałych rynkach światowych.

Przyznanie licencji przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poprzedziły wnikliwe analizy produktów oraz audyt w zakładzie produkcyjnym Colian, przeprowadzone w celu sprawdzenia, czy spełnione są wymogi standardu AOECS dla produkcji bezglutenowej.

Znak Przekreślonego Kłosa może być umieszczany wyłącznie na etykietach produktów żywnościowych, zawierający nie więcej niż 20 ppm glutenu (20 mg na kilogram). Założone parametry spełniają cukierki Toffino od Goplany, galaretki Jolly Baby, Galaretki nadziewane o smaku Oranżady Hellena, czekolady Oryginalna Mleczna oraz Klasyczna Gorzka Goplany a także Krówka Mleczna i Śliwka Nałęczowska Solidarności. Znak Przekreślonego Kłosa będzie wprowadzany na opakowania powyższych produktów stopniowo.

Pełny wykaz certyfikowanych produktów można znaleźć na stronie: http://celiakia.pl/

***

Colian to polska firma rodzinna, która od 1990 roku z sukcesem spełnia marzenie o ekspansji rodzimych produktów na rynkach międzynarodowych. Dzięki wyrobom najwyższej jakości zdobyła zaufanie konsumentów w ponad 70 krajach na świecie, do których dostarcza słodycze, napoje, przyprawy, bakalie i lody. Od ponad 30 lat zapewnia pracę Polakom, obecnie zatrudniając ponad 2300 osób. Więcej na stronie  www.colian.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.