Komunikaty PR

Przekąski w plenerze – co zabrać na rodzinny piknik czy wypad z przyjaciółmi?

2022-05-26  |  14:00

Planowanie to podstawa, bo pozwala uniknąć niechcianych niespodzianek. Dlatego zanim zdecydujesz, jakie przekąski spakujesz do plecaka lub kosza piknikowego, pamiętaj o kilku zasadach.

Miejsce i czas

Im wyższa temperatura na zewnątrz, tym jedzenie szybciej się psuje. Wybierając przekąski miej na uwadze to, kiedy i w jakich warunkach będziecie jeść. Jeśli planujesz popołudniowego grilla, zamarynuj surowe mięso dzień wcześniej, a następnie zabezpiecz je w szczelnych pojemnikach i spakuj do przenośnej lodówki turystycznej. Warzywne szaszłyki czy podwędzane kiełbaski lepiej poradzą sobie z upałem, jednak im szybciej trafią na grilla, tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem są wkłady chłodzące, które wystarczy zmrozić w domowej lodówce i następnie włożyć wraz z jedzeniem do torby termicznej. Dzięki nim produkty spożywcze dłużej zachowają niską temperaturę i świeżość.

Wygoda i smak

Przekąski, które zabierasz w plener, powinny być łatwe w transporcie i wygodne w konsumpcji. Dlatego wybieraj takie produkty, które dłużej zachowują świeżość, łatwo je spakować i zabrać do plecaka czy kosza piknikowego. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem są kanapki, które wcale nie muszą być nudne! Do wyboru jest przecież mnóstwo rodzajów pieczywa (np. chleb pełnoziarnisty, bułki, bajgle, ciabatty czy tortille) i wiele różnorodnych dodatków.

Klasyką są kanapki z pasztetem, np. Profi – firmowym, z papryką, pieczarkami czy pomidorami, albo bardziej oryginalnym w smaku – z zielonym pieprzem, gęsią czy suszonymi pomidorami i bazylią. Świetnie sprawdzą się też pieczone mięsa – schab lub filet z kurczaka, hummus i sery. Wartości odżywczych dodadzą pokrojone warzywa, a smak zaostrzy dobry sos lub pikle. Uwaga! Tego rodzaju dodatki warto zapakować w osobne, szczelne pojemniczki i dodać tuż przed konsumpcją – to pozwoli uniknąć rozmoczonego pieczywa.

Pod chmurką zdadzą egzamin również sałatki na zimno z makaronu czy ryżu, naleśniki, racuchy, słodkie i słone muffiny, a nawet krokiety. Nie tylko dla najmłodszych, warto mieć pod ręką zdrowe i niebrudzące przekąski, takie jak suszone owoce, orzechy, pokrojone w słupki warzywa, kukurydziane lub ryżowe chrupki. Energii dodadzą gorzka czekolada, ciasteczka owsiane i batony zbożowe.

W trosce o środowisko

Po każdym pikniku czy grillu pozostają śmieci. Papierowe naczynia i drewniane sztućce to wybór przyjazny dla środowiska. Pamiętaj, by zużyte zabrać ze sobą lub wyrzucić w oznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników. Plastikowe pudełka czy talerzyki też mają swoje zalety, pod warunkiem, że korzystasz z nich wielokrotnie.

***

Ten smak dużo mówi!

Pajda domowego chleba czy świeża bułka z pasztetem w plenerze smakują najlepiej! Zwłaszcza, gdy jest to pasztet Profi - numer 1 w Polsce, od niedawna dostępny również metalowej puszce 160 g. W tym wygodnym opakowaniu, Profi do wyboru proponuje 4 najpopularniejsze smaki: klasyczny firmowy, uwielbiany przez dzieci – z pomidorami, wariant z pieczarkami oraz z papryką. Dobrze doprawione, o gładkiej smarownej konsystencji, idealnie sprawdzają się w kanapkach w domu, w szkole czy na biwaku. Metalowe opakowanie świetnie zabezpiecza zawartość, co jest szczególnie ważne, gdyż pasztety Profi nie zawierają konserwantów.

Amatorom oryginalnych smaków polecamy pasztety Profi: z zielonym pieprzem, z gęsią, z suszonymi pomidorami i bazylią oraz wieprzowy z grzybami leśnymi, w opakowaniach 131 g.

Pasztety Profi są dostępne w sklepach w całej Polsce, w cenie ok. 3,49 zł/160 g puszka ok. 2,89 /131 g/130 g.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów Biuro prasowe
2025-04-09 | 10:45

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Jeszcze dekadę temu zakupy spożywcze online wydawały się rozwiązaniem dla nielicznych. Zmieniające się nawyki konsumentów i rosnące oczekiwania wobec jakości
Żywienie Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden
Żywienie Tylko 7% Polaków wie, co oznacza pierwotna czystość wody
2025-02-17 | 13:20

Tylko 7% Polaków wie, co oznacza pierwotna czystość wody

Pierwotna czystość oznacza brak jakichkolwiek zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych już w źródle. To główna cecha naturalnych wód mineralnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.