Komunikaty PR

Przepisy na napoje na bazie wody kokosowej

2023-06-27  |  01:00
Biuro prasowe

Woda kokosowa pochodzi z młodych orzechów palmy kokosowej. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zyskała popularność na całym świecie - jest idealnym sposobem na nawodnienie w czasie upałów czy treningów, ale także zdrową alternatywą dla słodzonych napojów izotonicznych. Nie każdy wie, że można ją stosować także w kuchni, jako zamiennik wody w koktajlach, drinkach czy deserach. Poznaj zalety wody kokosowej i sprawdź, jak możesz ją wykorzystać w codziennej diecie.

Źródło naturalnych elektrolitów

Woda kokosowa jest doskonałym źródłem naturalnych elektrolitów, takich jak potas, magnez, wapń i sód. Niektóre z tych minerałów tracimy wraz z potem, dlatego powinny być regularnie dostarczane, w celu odpowiedniego nawodnienia organizmu Niewielkie niedobory sodu i potasu w łatwy sposób można uregulować pijąc dobrej jakości płyny - istotna w ich składzie będzie właściwa proporcja tych pierwiastków względem siebie. Optymalny, czyli taki jak w płynach fizjologicznych, ma właśnie woda kokosowa. To sprawia, że jest idealnym napojem dla osób aktywnych, które powinny uzupełnić elektrolity po wysiłku – zarówno fizycznym jak i umysłowym, a także po zakrapianej imprezie.

Szukając na sklepowych półkach wody kokosowej, zwracajmy uwagę na czysty i krótki skład. Istotne jest także to, by zawierała wyłącznie naturalne składniki.

Zielone smoothie z wodą kokosową z witaminą C

Ilość porcji: 4

Czas: 10 minut 

Poziom trudności: 1

Poziom ostrości: 0

Składniki: 

1 puszka Wody kokosowej z witaminą C QF

1 łyżeczka Pasty z imbiru House of Asia lub 10 g obranego korzenia imbiru

100 g szpinaku 

1 awokado odmiany Hass 

200 g gruszki pokrojonej na kawałki 

40 g soku z cytryny 

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania:

  1. Szpinak, awokado, gruszkę, imbir oraz sok z cytryny przełóż do wysokiego naczynia, zmiksuj, pod koniec dolej wodę kokosową i kostki lodu.

Odżywczy skład i mało kalorii

Woda kokosowa jest bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, aminokwasy i enzymy. Zawiera również naturalne cukry, które dostarczają energii organizmowi. Dzięki temu może wspomagać zdrowie, wzmocnić układ immunologiczny i poprawić metabolizm. Doskonale sprawdza się jako napój dla osób dbających o linię i zdrowe odżywianie – np. w przypadku wody kokosowej z kofeiną marki QF (Quality Food) 320 ml puszka to zaledwie 70 kcal!

Jako produkt z niskim indeksem glikemicznym, woda kokosowa może być z powodzeniem stosowana w diecie niskokalorycznej lub odchudzającej. Co więcej, woda kokosowa QF (Quality Food) – dzięki naturalnym dodatkom, takim jak np. kolagen, witamina C czy magnez – ma unikalny skład, oferując tym samym konsumentom jeszcze więcej wartości i benefitów z jej spożywania. Zamiast samodzielnego napoju warto ją wykorzystać jako składnik arbuzowej lemoniady. 

 

Lemoniada arbuzowa z wodą kokosową z kofeiną

4 porcje 

Czas: 35 minut

Poziom trudności: 1

Poziom ostrości: 0

 

Składniki:

1 puszka Wody kokosowej z kofeiną QF

600 g arbuza 

100 g truskawek

60 ml soku z cytryny 

20 g cukru 

Kilka gałązek mięty

Kilka kostek lodu

 

Sposób przygotowania: 

  1. Arbuza pokrój na małe kawałki, usuń z niego pestki i przełóż do wysokiego naczynia. 
  2. Następnie dodaj truskawki, miętę, cukier, sok z cytryny i całość zmiksuj, a pod koniec dodaj wodę kokosową.
  3. Lemoniadę przelej przez gazę lub drobne sitko, podawaj z kostkami lodu i listkami mięty.

Delikatny smak i wszechstronne zastosowanie

Woda kokosowa ma delikatny, orzeźwiający smak, a jej wszechstronne zastosowanie pozwala na kreatywność w kuchni. Napój doskonale nadaje się jako zamiennik wody w wielu koktajlach, drinkach czy lemoniadach. Poprawia ich walory smakowe i dodaje egzotycznego klimatu. Można z niej również przygotować pyszne, orzeźwiające desery.

Fani koktajli muszą wiedzieć, że woda kokosowa tworzy idealny duet z truskawkami, których słodko-kwaśny smak sprawia, że doskonale gaszą pragnienie. Taki koktajl to również ciekawa alternatywa dla osób, które nie piją alkoholu, a chciałyby skosztować czegoś pysznego i orzeźwiającego. Jego zalety docenią także ci, którzy przeholowali z alkoholem wieczór wcześniej. Jako bazę koktajlu możemy wykorzystać wodę kokosową z witaminą D3 i sokiem z liczi marki QF (Quality Food). Wzbogaci smak napoju, a ponadto dostarczy cennych witamin oraz inuliny, będących ważnym wsparciem dla naszego układu odpornościowego.

Truskawkowy koktajl z wodą kokosową z liczi

 Ilość porcji: 4

Czas: 10 minut 

Poziom trudności: 1

Poziom ostrości: 1

Składniki:

1 puszka Wody kokosowej z liczi QF

25 g Nasion chia QF

400 g truskawek 

30 g soku z cytryny 

10 g cukru 

Kilka gałązek mięty

Kilka kostek lodu

Sposób przygotowania: 

  1. Truskawki, miętę, nasiona chia oraz cukier przełóż do wysokiego naczynia i zmiksuj, następnie dodaj sok z cytryny, lód i wlej wodę kokosową. Całość przelej do dzbanka. 

 

Służy urodzie

Woda kokosowa jest często nazywana "kosmetykiem w płynie". Dzięki swoim specyficznym składnikom, przeciwdziała utracie wody z organizmu, pomaga w detoksykacji i wspomaga wytwarzanie kolagenu, którego  produkcja w organizmie znacznie zwalnia po 25 roku życia. Kolagen to podstawa w walce z oznakami starzenia się i utratą jędrności skóry, a także w walce z cellulitem. Warto więc zadbać o jego uzupełnianie poprzez odpowiednią dietę.

 

Koktajl z marakują i wodą kokosową z acai

Ilość porcji: 4

Czas: 5 min

Poziom trudności: 1

Poziom ostrości: 0

Składniki:

350 g Pulpy z marakui 

200 ml Wody kokosowej z Acai 

1 łyżeczka Pasty z imbiru lub 10 g imbiru 

10-15 g cukru 

1 limonka pokrojona w cząstki 

70 g soku z limonki 

Kilka kostek lodu

Do dekoracji kilka listków mięty

Sposób przygotowania:

  1. Zmiksuj lub utrzyj ze sobą cząstki limonki, cukier, miętę i imbir, następnie dodaj pulpę z marakui, lód i wlej wodę kokosową. Koktajl udekoruj świeżą miętą.

 

Alternatywa dla napojów izotonicznych 

Woda kokosowa lepiej się sprawdza niż napoje izotoniczne m. in. ze względu na naturalne składniki odżywcze, niższą zawartość cukru i naturalne źródło elektrolitów. To ważne dla osób aktywnych – zarówno fizycznie jak i umysłowo. Wybierając wodę kokosową z kofeiną marki QF (Quality Food) osiągamy efekt jak po wypiciu espresso. Plusem tego produktu jest to, że w przeciwieństwie do kawy, nie barwi zębów – co docenią np. osoby noszące silikonowy aparat na zęby – oraz jest łagodniejsza dla żołądka.

Lemoniada rabarbarowa z wodą kokosową z guaraną

Ilość porcji: 4

Czas: 30 minut 

Poziom trudności: 1

Poziom ostrości: 0

Składniki

2 puszki Wody kokosowej z guaraną QF

350 g rabarbaru pokrojonego na kawałki 

150 g truskawki 

50 g cukru 

10 g liści mięty 

20 g soku z cytryny 

Kilka kostek lodu

Do dekoracji kilka listków mięty

Sposób przygotowania: 

  1. Rabarbar, truskawki, cukier, miętę i sok z cytryny przełóż do wysokiego naczynia, zmiksuj, pod koniec dolej wodę kokosową. Lemoniadę przelej przez drobne sito lub gazę i wstaw do lodówki.
  2. Lemoniadę podawaj z miętą i kostkami lodu.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.