Komunikaty PR

Przetwory na zimowe wieczory

2021-09-21  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

To już ostatni dzwonek na przygotowanie zimowych zapasów. Jeżeli w długie i chłodne wieczory chcemy cieszyć się smakami lata zamkniętym w słoiczkach to co szybciej trzeba brać się do pracy! Samodzielnie przygotowane specjały sprawdzą się zarówno jako dodatek do obiadu czy kolacji, ale również jako przekąska w ciągu dnia. Które z nich warto więc przygotować?

Chłodniejsze i krótsze dni sprawiają, że już zaczynamy tęsknić za ciepłem promieni słonecznych, spacerami brzegiem morza czy też urokami górskich krajobrazów. Warto zachować te miłe, letnie wspomnienia jak najdłużej. Pomoże nam w tym zapach warzyw i owoców, przygotowanych w postaci ulubionych przetworów. Na co zatem należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na świeżość i jakość produktów oraz… właściwą sterylizację słoików. Ważne jest to, aby odpowiednio wcześniej dokładnie je wyparzyć wrzącą wodą lub wyprażyć w piekarniku. W przypadku wyboru warzyw i owoców warto postawić na te sezonowe – łatwo dostępne a przede wszystkim świeże. Do zalewy doskonale sprawdzi się zaś Ocet Kielecki spirytusowy 10%. To jeden z najstarszych tego typu produktów w Polsce – tradycja jego wytwarzania sięga bowiem 1932 roku. Poniżej znajduje się przepis na najbardziej popularne przetwory – grzybki w occie. Podczas chłodniejszych dni na pewno umilą nam czas i dodadzą daniom wyjątkowego smaku.

Grzybki w occie

Polska jesień kojarzy się z odcieniami czerwieni, żółci, pomarańczy – jednym słowem krajobrazem mieniącym się wieloma kolorami. Ale także z sezonem na aromatyczne, leśne grzyby. Dlatego przetwory z nich warto przygotować od razu po zebraniu. Co będzie potrzebne?

  • leśne, świeże grzyby,
  • marchewka,
  • cebula.

Do zalewy:

  • 2 łyżeczki soli,
  • 5 łyżek cukru,
  • ziele angielskie/liście laurowe,
  • opcjonalnie zioła, np. gorczycę, pieprz czarny,
  • na każde półtora litra wody – 0,5 l Octu Kieleckiego spirytusowego 10%.

Przygotowanie grzybów w occie rozpoczynamy od ich dokładnego umycia i obrania. Marchewkę i cebulę dokładnie myjemy, czyścimy i kroimy na niewielkie kawałki. Do garnka wlewamy wodę i solimy. Wrzucamy wcześniej przygotowane grzyby i sparzamy je przez ok. 2-3 minuty. Wyjmujemy je, a do wody dodajemy zioła, cukier, ziele angielskie i liście laurowe. Doprowadzamy wszystko do wrzenia. Sięgamy po Ocet Kielecki, wlewamy do garnka i ponownie czekamy na zagotowanie się zalewy. Do wcześniej umytych, oczyszczonych i wysterylizowanych słoików wkładamy grzyby i zalewamy przygotowaną zalewą. Pasteryzujemy ok. 10 minut. Po tym czasie przetwory są gotowe. Cały przepis z instrukcją krok po kroku znajduje się na kanale YouTube WSP „Społem” pod tym linkiem. Dodatkowo wielbiciele przetworów znajdą tam mnóstwo inspiracji – m.in. na marynowaną cebulę, ogóreczki z chilli, gruszki czy śliwki w occie.

Sugerowana cena Octu Kieleckiego: ok. 2,39 zł brutto / 500 ml

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.