Komunikaty PR

Przygotuj pyszne święta z VEGETĄ!

2024-03-05  |  01:00
Biuro prasowe

Wielkanoc to wyjątkowy czas, kiedy zbieramy się w gronie rodziny i przyjaciół, aby celebrować wspólne chwile. Na stołach pojawiają się wtedy wyśmienite potrawy, które dodają temu świętu niepowtarzalnego uroku. Niezależnie od naszych gustów kulinarnych, smak odgrywa kluczową rolę w podkreślaniu wyjątkowości tego wydarzenia. Dlatego też, by świąteczne dania były jeszcze bardziej aromatyczne i pyszne, warto sięgnąć po przyprawę VEGETA, która nadaje potrawom niezwykłego smaku i aromatu, zachwycając podniebienia wszystkich uczestników wielkanocnego śniadania.

Wielkanoc w Twoim stylu

Każdy z nas przechowuje w pamięci ulubione potrawy związane z Wielkanocą. Z niecierpliwością czekamy na sałatkę jarzynową, faszerowane jajka, żurek czy barszcz biały i choć w święta możemy znaleźć je na każdym polskim stole, to wszędzie smakują nieco inaczej. Można spotkać wersje przygotowywane zgodnie z długoletnią rodzinną tradycją, jak i potrawy ze szczyptą innowacji, w nowoczesnej odsłonie. Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzemy, warto mieć w kuchni zaufany produkt, z którym wszystko się uda. VEGETA Uniwersalna, bo o niej mowa, to mieszanka przypraw i suszonych warzyw, która nada Twoim potrawom niepowtarzalnego i wyrazistego smaku. Świetnie sprawdzi się m.in. do doprawiania pieczonych mięs i pasztetów, urozmaici smak faszerowanych jajek, a także wesprze wszystkie kulinarne eksperymenty. Jedna łyżeczka Vegety to sprawdzony przepis na kulinarny sukces wśród wielu pokoleń Polaków. Bo wszystko smakuje lepiej z przyprawami Vegeta!

Smak Wielkanocy

Nieodzownym elementem świątecznego stołu są również wielkanocne zupy. W niektórych domach podaje się żurek, podczas gdy w innych barszcz biały. W obu przypadkach do ich przygotowania idealnie sprawdzi się Piramidka Smaku Vegeta Natur do żurku i barszczu białego. Starannie dobrana mieszanka czterech aromatycznych przypraw, zamknięta w praktycznej i łatwej w użyciu piramidce, wzbogaci smak Twojej zupy. Odpowiednie proporcje każdego ze składników pozwolą na idealne doprawienie zarówno żurku, jak i barszczu białego. Zaletą Piramidki jest to, że szybko i łatwo możesz ją usunąć z talerza, delektując się jej smakiem bez konieczności wyławiania pojedynczych przypraw.

Poniżej przedstawiamy przepis na żurek wielkanocny, który możesz przygotować w tegoroczne święta dla swoich bliskich!

Żur staropolski na wędzonych żebrach

Czas przygotowania: ok. 4h 

Porcja:  4-6 osób 

Składniki: 

Bulion:

  • 400g wędzonych żeberek wieprzowych
  • 2 cebule przypalone na suchej patelni
  • 2 marchewki
  • 1 por
  • 2 korzenie pietruszki
  • 2 piramidki smaku o smaku barszczu białego/żurku Vegeta
  • 2 łyżki przyprawy warzywnej Vegeta Uniwersalna
     

Pozostałe składniki:

  • 1 l zakwasu żytniego
  • 100 g wędzonego boczku
  • 2 średnie cebule
  • 4 szt. białej kiełbasy
  • 150 g śmietany 
  • 2 łyżki tartego chrzanu ze słoiczka
  • 4 ząbki czosnku
  • 3 łyżki suszonego majeranku 
  • 5 jajek
  • Szczypior

 

Sposób przygotowania:

Rozpocznij od przygotowania bulionu. Umieść wędzone żebro wieprzowe w dużym garnku razem z opalonymi cebulami, marchewkami, porem, pietruszkami oraz piramidkami smaku do barszczu białego/żurku Vegeta Natur i przyprawą warzywną Vegeta Uniwersalna. Zalej wszystko 3 litrami wody i gotuj na średnim ogniu przez około 3 godziny, aż mięso będzie miękkie. Następnie odcedź bulion, pozostawiając tylko płyn.

 

W dużym garnku podsmaż pokrojony w kostkę boczek i cebulę, aż staną się złociste. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i smaż jeszcze przez chwilę. Następnie wlej zakwas żytni do garnka i dodaj wcześniej przygotowany bulion oraz śmietanę. Wymieszaj wszystko i gotuj na średnim ogniu, aż zupa zgęstnieje i nabierze bogatego smaku. Na koniec dodaj tarty chrzan i dopraw zupę suszonym majerankiem, pieprzem i solą według własnego uznania.

 

Podawanie:
 Żurek najlepiej smakuje z kawałkiem białej kiełbasy i ugotowanym jajkiem. Możesz również podać go z dodatkiem świeżego chleba czy chrzanu dla wzmocnienia smaku.

VEGETA – smak, który inspiruje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Egzotycznie orzeźwiająca nowość! Biuro prasowe
2024-11-04 | 11:30

Egzotycznie orzeźwiająca nowość!

Herbata zielona, choć znana od wieków, cieszy się nadal w pełni zasłużoną popularnością. Każdego dnia sięgają po nią osoby, które chcą dbać o swoje dobre samopoczucie i
Żywienie Smak i zapach owoców granatu ze słonecznej Grecji w każdej szklance!
2024-11-04 | 10:35

Smak i zapach owoców granatu ze słonecznej Grecji w każdej szklance!

Syropy cieszą się dużą popularnością przez cały rok. Latem służą jako prosty i wygodny sposób na upragnione orzeźwienie. Jesienią i zimą szczególnie chętnie sięgamy po
Żywienie Zioła mają … smak!
2024-11-04 | 10:35

Zioła mają … smak!

Wyjątkowe, ziołowo-owocowe kompozycje znajdziemy w linii herbatek Herbapolu. Teraz pojawiły się w niej dwa nowe warianty: Mięta z cytryną i trawą cytrynową oraz Rumianek z limonką i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.