Pyszna przekąska wzbogacona białkiem
Białko jest niezwykle ważnym składnikiem pokarmowym, niezbędnym dla zachowania zdrowia i dobrej formy. Przyczyna się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej, jak również regeneracji całego organizmu. Zapotrzebowanie na proteiny rośnie przy podejmowaniu aktywności fizycznych – także tych rekreacyjnych. Należy jednak pamiętać, iż właściwa podaż białka jest koniecznym elementem każdej odpowiednio zbilansowanej diety.
Doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi dużej porcji białka są produkty proteinowe z linii Go On firmy Sante. Nowe ciastka proteinowe Go On wyróżnia bardzo wysoka zawartość białka - aż 23% . Ciastka zawierają białko serwatkowe WPC oraz izolat białek mleka MPI. Warto podkreślić, iż białko serwatkowe jest najbardziej wartościowym źródłem białka. Charakteryzuje się optymalnym profilem aminokwasowym i doskonałą przyswajalnością. Ciastka proteinowe Go On nie mają dodatku cukru (substancjami słodzącymi są maltitol i sukraloza). Nie zawierają także tłuszczu palmowego.
Ciastka proteinowe Go On są wyjątkowo kruche i pyszne. Nie mają charakterystycznego posmaku białka, za to wyraźnie czuć w nich smak czekolady bądź owoców – w zależności od rodzaju ciastek. Very Berry mają dodatek suszonych owoców (żurawiny, rodzynek, malin), zaś Brownie - kawałków czekolady.
Ciastka proteinowe Go On stanowią doskonałą, zdrowszą alternatywę dla tradycyjnych przekąsek. Są wygodnie pakowane po 1 sztuce, dzięki czemu można je schować do torby czy plecaka i spożyć w dogodnym momencie. Są niezwykle pożywne i zapewniają na długo poczucie sytości – w przeciwieństwie do tradycyjnych ciastek i batonów, które dostarczają tzw. „pustych kalorii”.
W linii proteinowej Go On dostępne są również inne, smaczne i odżywcze produkty, które idealnie wpiszą się w zdrową, urozmaiconą dietę:
Granola proteinowa Go On - wypiekane płatki śniadaniowe, wzbogacone białkiem roślinnym (granola zawiera ok. 20% białka). Zachowuje optymalne proporcje pomiędzy węglowodanami, białkiem i tłuszczami. Dostarcza też innych cennych składników odżywczych, takich jak błonnik pokarmowy, witaminy (tiamina, witamina A, witamina E), składniki mineralne (fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan). To produkt bez dodatku cukru, bez oleju palmowego i bez pszenicy. Jest dostępna w dwóch wersjach: czekoladowej z orzechami oraz owocowej.
Proteinowe Peanut Butter Go On - wzbogacone w najwyższej jakości białko WPC 80 (białko serwatkowe). Zawartość białka wynosi aż 30%. Nie zawierają oleju palmowego ani cukru dodanego. Są źródłem (witaminy E, tiaminy, niacyny, witaminy B6), składników mineralnych (potasu, żelaza, cynku, fosforu, magnezu, miedzi, manganu) i błonnika. Są dostępne w dwóch wersjach smakowych: kakaowej oraz słony karmel.
Shake proteinowy Go On - zawiera białko WPC 80 (białko serwatkowe) oraz aminokwasy BCAA. Nie zawiera aspartamu ani cukru dodanego, a przy tym świetnie smakuje. Asortyment obejmuje trzy wersje smakowe: malinowo-jogurtową, czekoladową i waniliowo-karmelową. Dodatek maślanki sprawia, że shake ma wyjątkowo kremową konsystencję.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.