Pyszne naleśniki wegańskie
Naleśniki smakują świetnie i na słodko, i w wersji wytrawnej. Istnieje mnóstwo ich odmian oraz pomysłów, z jakimi dodatkami je serwować. W różnorodnych formach są popularne w kuchniach z wielu stron świata: francuskie crepes, wschodnie bliny, amerykańskie pancakes, indyjskie dosa i roti– to tylko wybrane przykłady tych smakowitych placków.
Lista składników na wyśmienite, wegańskie naleśniki nie jest długa, warto jednak postawić na produkty dobre jakościowo. Wszyscy, którzy w codziennych wyborach zakupowych starają się wspierać polskich producentów, mogą wygodnie zamówić je online w sklepie Sante. Mąka naturalna z rodzinnej firmy (bez sztucznych polepszaczy jakości), naturalny, niefiltrowany olej rzepakowy tłoczony na zimno i nieodzowny w tym przepisie napój owsiany Sante Organic – z certyfikatem BIO, wyprodukowany z certyfikowanego owsa, o kremowej konsystencji i delikatnym smaku. A jako dodatek – dżem z moreli, w 100% naturalny i bez środków konserwujących lub smakowita, oryginalna czekośliwka.
Delikatne, pyszne naleśniki wegańskie na bazie napoju owsianego Sante Organic – to idealny pomysł na śniadanie lub podwieczorek, który zachwyci wszystkich smakoszy!
Naleśniki wegańskie z dżemem morelowym
Składniki:
1 szklanka napoju owsianego Sante Organic
2 szklanki mąki pszennej
30 ml oleju
dżem morelowy
szczypta soli morskiej jodowanej Sante
1 szklanka wody
Sposób przygotowania:
Wymieszaj w misce napój roślinny, wodę, mąkę oraz szczyptę soli. Ciasto powinno być płynnej konsystencji. Odstaw ciasto na ok. 15 minut. Do ciasta dodaj olej i wmieszaj go dokładnie w masę. Jeśli ciasto okaże się za gęste, dodaj odrobinę napoju roślinnego. Rozgrzej patelnię i smaż naleśniki z dwóch stron na odrobinie oleju. Przygotowane naleśniki posmaruj dżemem morelowym i złóż w kopertki lub zwiń w rulonik. Podawaj udekorowane świeżymi owocami.
Smacznego!
Napój owsiany Sante Organic – to napój w 100% pochodzenia roślinnego, który zachwyca kremową konsystencją i delikatnie owsianym smakiem. Został wyprodukowany z ekologicznego owsa i posiada certyfikat BIO. To produkt bez dodatku cukrów i bez sztucznych dodatków. Wyróżnia go niska zawartość tłuszczów nasyconych i niska zawartość soli. Wspaniale smakuje solo, idealny jako dodatek do koktajli, kawy, herbaty. Z dodatkiem płatków czy musli stanowi pyszne, pożywne i szybkie śniadanie. Ma wiele zastosowań kulinarnych – m.in. jako składnik do przygotowania naleśników wegańskich.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.