Roślinny Majonez Kielecki w ofercie WSP „Społem”!
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Brytyjski tygodnik The Economist okrzyknął rok 2019 rokiem weganizmu. Trend ten jest bardzo wyraźnie zauważalny. Coraz więcej ludzi całkowicie rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego. Według badań portalu pyszne.pl szacuje się, że aż milion Polaków zdecydowało się zrezygnować ze spożycia mięsa, z czego duża część wybrała dietę wegańską. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby współczesnych konsumentów firma WSP „Społem” wprowadza nową, roślinną wersję kultowego Majonezu Kieleckiego!
Majonez Kielecki od ponad sześćdziesięciu lat gości na polskich stołach. Wielu z nas zawsze trzyma w szafce zapasowy słoik tego popularnego sosu. Nie może go bowiem zabraknąć przy przygotowywaniu wielu ulubionych potraw. Bez Kieleckiego ich smak nie będzie ten sam! Istnieje jednak spora grupa osób, które po przejściu na dietę wegańską szukają alternatywnych wersji tego smakołyku. Dlatego właśnie technolodzy Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” przez wiele miesięcy pracowali nad recepturą odpowiadającą potrzebom takich konsumentów. Co było najważniejsze w przypadku opracowywania w/w produktu? Zagwarantowanie doskonałego smaku! Dieta wegańska zdecydowanie nie powinna oznaczać rezygnacji z kulinarnych przyjemności.
Nowy, roślinny Kielecki wytwarzany jest na bazie oleju rzepakowego i białek grochu z dodatkiem aromatycznej musztardy. Aksamitna, kremowa konsystencja oraz bogaty bukiet smakowy czyni go doskonałym uzupełnieniem sosów, rozmaitych sałatek i kanapek – a to wszystko bez dodatku składników odzwierzęcych. Już teraz miłośnicy bezmięsnej kuchni będą mogli wykorzystać ten wegański smakołyk do frytek lub przygotować tradycyjną sałatkę jarzynową z dodatkiem roślinnego Kieleckiego!
Majonez Kielecki Roślinny to jednak doskonały wybór nie tylko dla wegan i wegetarian! Idealnie wpisuje się w dotychczasową ofertę Spółdzielni dzięki wskazanym powyżej, bogatym walorom organoleptycznym. Z pewnością znajdzie on uznanie wśród osób ceniących sobie wyrazisty charakter i najwyższą jakość produktów “Społem” - może być dla nich ciekawą propozycją, uzupełniającą rodzinę Majonezów Kieleckich. Tym bardziej, że sięganie nawet „od czasu do czasu” po dania wegańskie jest dobrym ukłonem w stronę ekologicznego trybu życia.
Cena sugerowana: 6,49 zł brutto/ 310 g
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.