Serek z krówką – poznaj historię kultowego produktu marki Rolmlecz
Kultowy „serek z krówką”
Marka Rolmlecz jest obecna na polskim rynku od lat 80-tych XX wieku. Najbardziej rozpoznawalnym produktem jest waniliowy serek homogenizowany, nazywany przez konsumentów „serkiem z krówką”. To właśnie ona wzbudza ogromną sympatię, a jej wizerunek jest nierozerwalnie związany z marką od 1974 roku. Od tamtej pory opakowanie przechodziło jedynie subtelne modyfikacje szaty graficznej, pozostając niemal niezmienione po dziś dzień. Kolorystyka oraz układ poszczególnych elementów dają serkowi rozpoznawalność.
„O wyjątkowości smaku serka Rolmlecz decydują świeże surowce oraz oryginalna technologia produkcji, która zapewnia bardzo krótki czas ich przetwarzania. Zaufanie i sympatia, jaką konsumenci go obdarzają jest dla nas powodem do dumy już od blisko pół wieku. Serek doceniany jest nie tylko za smak, konsystencję, ale także wierność tradycji, czyli sprawdzonej recepturze, która gwarantuje niezmienną jakość” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol, producenta serka Rolmlecz.
Ciągle na czasie
Mimo upływu lat i zmieniających się potrzeb oraz preferencji konsumentów, serek Rolmlecz cieszy się niesłabnącą popularnością. Z coraz większą uwagą czytamy etykiety, bo wiemy, w jak istotnym stopniu skład produktu przekłada się na jego smak oraz jakość. Serek Rolmlecz z krótką i czystą etykietą, idealnie wpasowuje się w dzisiejsze oczekiwania klientów i współczesne trendy żywieniowe.
Różne oblicza serka
Serek homogenizowany to nie tylko przekąska czy deser, to także idealna baza do różnych potraw, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Każdy może wybrać swój ulubiony smak, bo waniliowego oraz tego z dodatkiem laski wanilii, Rolmlecz oferuje jeszcze serek truskawkowy i czekoladowy oraz naturalny, który doskonale komponuje się z owocami i warzywami. Taki produkt zawsze warto mieć w lodówce. Brak pomysłu na kolację? Wykorzystaj go do naleśników lub placuszków! Nie masz drugiego śniadania do szkoły dla dziecka? Zapakuj do plecaka kultowy „serek z krówką”. Możliwości jest wiele - użyj go do wypieków albo do przygotowania przekąsek dla znajomych.
Łączy pokolenia
Rzadko spotyka się produkty, które smakują tak samo wnukom, jak i dziadkom. Starsi pamiętają, jak kupowali serek swoim dzieciom, obecnym rodzicom kojarzy się z czasem dzieciństwa, gdy był on dla nich rarytasem, a w sklepach nie było dużego wyboru słodkich przekąsek. Dla dzieci to pyszna przekąska, po którą mama i tata pozwalają sięgać bez ograniczeń i wyrzutów sumienia. Od ponad 40 lat Rolmlecz cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów.
Symbol Radomia
W 2018 roku serek z krówką doczekał się swojego pomnika w Radomiu! Rzeźba z brązu, przedstawiająca opakowanie serka, stanęła w centrum miasta. Marka czerpie z tradycji, podkreśla pochodzenie oraz sposób wytwarzania wyrobów według regionalnych receptur. Pozwala cieszyć się prawdziwą przyjemnością smaku. Warto doceniać to, co polskie.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.