Komunikaty PR

Sernik na diecie? Mamy na to sposób

2022-02-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

W obecnych czasach wiele osób przywiązuje dużą uwagę do sposobu odżywiania, szukając i stosując różne diety. Często nie ma w nich miejsca na słodkie babeczki, aromatyczne wypieki drożdżowe z serem czy pączki z twarogiem. Mogłoby się wydawać, że takie słodkie przekąski nie są dozwolone, gdy mówimy o zbilansowanej diecie. Jednak w prawidłowo zaplanowanym jadłospisie można przemycić… puszysty sernik z niską zawartością węglowodanów! 

Stosowanie zdrowej diety pozwala czuć się dobrze w swoim ciele i przekonuje się do tego coraz więcej osób. Stawiamy na jakościowe i sprawdzone produkty jak np. nabiał z dobrego źródła czy jaja od kur z wolnego wybiegu. Takie właśnie produkty warto wybrać, przygotowując odchudzony sernik.

Sernik na diecie

Sam twaróg powinien być tłusty, pełen białka i wartości odżywczych. Przed wyborem twarogu do naszego sernika, należy sprawdzić jego etykietę oraz skład. Ten, który będzie wyróżniał się krótkim i prostym, z pewnością będzie odpowiedni! Warto zwrócić też uwagę na zawartość tłuszczu, którego nie powinno być więcej niż 4%. Dlaczego więc nie wykorzystać jego właściwości i upiec wersji fit? 

Do takiego "odchudzonego wypieku" dobrą opcją będzie przygotowanie zdrowszej wersji spodu, która może się składać np. ze zmielonych orzechów włoskich, pekan czy brazylijskich.

Innym wariantem sernika jest przygotowanie jego spodu ze zmielonych migdałów, masła, kakao i erytrolu, dzięki czemu będzie miał on bardziej czekoladowy smak. Podobnie, kiedy do samej masy serowej dodamy kakao – wówczas z jasnego ciasta zrobi nam się delikatny, serowo-kakaowy deser, idealny do kawy.

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Transport

Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.