Sernik na diecie? Mamy na to sposób
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
W obecnych czasach wiele osób przywiązuje dużą uwagę do sposobu odżywiania, szukając i stosując różne diety. Często nie ma w nich miejsca na słodkie babeczki, aromatyczne wypieki drożdżowe z serem czy pączki z twarogiem. Mogłoby się wydawać, że takie słodkie przekąski nie są dozwolone, gdy mówimy o zbilansowanej diecie. Jednak w prawidłowo zaplanowanym jadłospisie można przemycić… puszysty sernik z niską zawartością węglowodanów!
Stosowanie zdrowej diety pozwala czuć się dobrze w swoim ciele i przekonuje się do tego coraz więcej osób. Stawiamy na jakościowe i sprawdzone produkty jak np. nabiał z dobrego źródła czy jaja od kur z wolnego wybiegu. Takie właśnie produkty warto wybrać, przygotowując odchudzony sernik.
Sernik na diecie
Sam twaróg powinien być tłusty, pełen białka i wartości odżywczych. Przed wyborem twarogu do naszego sernika, należy sprawdzić jego etykietę oraz skład. Ten, który będzie wyróżniał się krótkim i prostym, z pewnością będzie odpowiedni! Warto zwrócić też uwagę na zawartość tłuszczu, którego nie powinno być więcej niż 4%. Dlaczego więc nie wykorzystać jego właściwości i upiec wersji fit?
Do takiego "odchudzonego wypieku" dobrą opcją będzie przygotowanie zdrowszej wersji spodu, która może się składać np. ze zmielonych orzechów włoskich, pekan czy brazylijskich.
Innym wariantem sernika jest przygotowanie jego spodu ze zmielonych migdałów, masła, kakao i erytrolu, dzięki czemu będzie miał on bardziej czekoladowy smak. Podobnie, kiedy do samej masy serowej dodamy kakao – wówczas z jasnego ciasta zrobi nam się delikatny, serowo-kakaowy deser, idealny do kawy.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.