Komunikaty PR

Sernik na diecie? Mamy na to sposób

2022-02-28  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

W obecnych czasach wiele osób przywiązuje dużą uwagę do sposobu odżywiania, szukając i stosując różne diety. Często nie ma w nich miejsca na słodkie babeczki, aromatyczne wypieki drożdżowe z serem czy pączki z twarogiem. Mogłoby się wydawać, że takie słodkie przekąski nie są dozwolone, gdy mówimy o zbilansowanej diecie. Jednak w prawidłowo zaplanowanym jadłospisie można przemycić… puszysty sernik z niską zawartością węglowodanów! 

Stosowanie zdrowej diety pozwala czuć się dobrze w swoim ciele i przekonuje się do tego coraz więcej osób. Stawiamy na jakościowe i sprawdzone produkty jak np. nabiał z dobrego źródła czy jaja od kur z wolnego wybiegu. Takie właśnie produkty warto wybrać, przygotowując odchudzony sernik.

Sernik na diecie

Sam twaróg powinien być tłusty, pełen białka i wartości odżywczych. Przed wyborem twarogu do naszego sernika, należy sprawdzić jego etykietę oraz skład. Ten, który będzie wyróżniał się krótkim i prostym, z pewnością będzie odpowiedni! Warto zwrócić też uwagę na zawartość tłuszczu, którego nie powinno być więcej niż 4%. Dlaczego więc nie wykorzystać jego właściwości i upiec wersji fit? 

Do takiego "odchudzonego wypieku" dobrą opcją będzie przygotowanie zdrowszej wersji spodu, która może się składać np. ze zmielonych orzechów włoskich, pekan czy brazylijskich.

Innym wariantem sernika jest przygotowanie jego spodu ze zmielonych migdałów, masła, kakao i erytrolu, dzięki czemu będzie miał on bardziej czekoladowy smak. Podobnie, kiedy do samej masy serowej dodamy kakao – wówczas z jasnego ciasta zrobi nam się delikatny, serowo-kakaowy deser, idealny do kawy.

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:09

Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska

Lidl Polska, dla którego zrównoważony rozwój jest jednym z filarów polityki CSR, promuje świadome odżywianie, z poszanowaniem zasobów oraz osób
Żywienie Nowy wymiar sałatki. Dodaj ten składnik i zachwyć się bogactwem smaku.
2024-07-05 | 11:00

Nowy wymiar sałatki. Dodaj ten składnik i zachwyć się bogactwem smaku.

Sezon na świeże, sezonowe warzywa w pełni, co oznacza, że nadszedł czas, by cieszyć się różnorodnymi, kolorowymi sałatkami. Suszone pomidory z żurawiną w oleju z ziołami OLE!
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.