Komunikaty PR

Sernik w pięć minut – poznaj najszybsze przepisy

2022-02-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Niezapowiedziana wizyta gości? A może po prostu jesteś w ciągłym biegu i nie masz czasu na pracochłonne ciasto, ale chodzi ci po głowie coś słodkiego? Nic prostszego! Skorzystaj z przepisów na błyskawiczny sernik. Nie potrzebujesz żadnych wymyślnych składników – większość prawdopodobnie masz w domu na co dzień. Sprawdź!

 

Sernik pięciominutowy

 

Potrzebujesz pół kilograma mielonego sera, 3 łyżki mąki pszennej, 100 g cukru, 80 g masła i 5 jajek. Wszystkie składniki mieszasz blenderem w jednym naczyniu. Nie ma znaczenia kolejność dodawania, nie trzeba też oddzielać białek od żółtek. Przełóż masę serową do wyłożonej papierem blaszki – np. w formacie 20x28 cm. Ciasto piecz w 160 stopniach z termoobiegiem przez godzinę.

 

Puszysty i szybki

 

Jeśli poszukujesz przepisu na sernik XL, spróbuj koniecznie ten! Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową. Przygotuj kilogram zmielonego twarogu, 250 g cukru, 3 łyżeczki cukru wanilinowego, 100 g masła, 7 jajek, 2 łyżki skrobi ziemniaczanej i 2 łyżki mąki pszennej.

 

Oddziel żółtka od białek. Wymieszaj skrobię z mąką. Utrzyj w mikserze masło z cukrem i cukrem wanilinowym. Do masy dodawaj po jednym żółtku. Przełącz na niższe obroty i dodawaj stopniowo ser, a później mąkę. Teraz pozostały ci tylko białka – ubij je w osobnym naczyniu i delikatnie przełóż do masy serowej i wymieszaj. Tak przygotowane ciasto przełóż do okrągłej blaszki o średnicy ok. 26 cm. Piecz przez godzinę w 170 stopniach w trybie góra-dół. Po ostudzeniu ciasta możesz je udekorować polewą czekoladową lub cukrem pudrem.

 

Proste, prawda?

 

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:09

Świętuj Dzień Czekolady razem z Lidl Polska

Lidl Polska, dla którego zrównoważony rozwój jest jednym z filarów polityki CSR, promuje świadome odżywianie, z poszanowaniem zasobów oraz osób
Żywienie Nowy wymiar sałatki. Dodaj ten składnik i zachwyć się bogactwem smaku.
2024-07-05 | 11:00

Nowy wymiar sałatki. Dodaj ten składnik i zachwyć się bogactwem smaku.

Sezon na świeże, sezonowe warzywa w pełni, co oznacza, że nadszedł czas, by cieszyć się różnorodnymi, kolorowymi sałatkami. Suszone pomidory z żurawiną w oleju z ziołami OLE!
Żywienie „Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War
2024-07-03 | 15:05

„Chwalcie siebie!” przekonuje Oranżada Hellena i realizuje niezwykły mural w War

Oranżada Hellena wystartowała z nową odsłoną kampanii #hellendż, realizowaną w tym roku pod hasłem „Chwalcie siebie!”. W ramach akcji, na Nowym Mieście w Warszawie, pojawił

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.