Serowe słodycze – zobacz, co możesz zrobić z twarogu na słodko!

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
O znakomitych właściwościach twarogu słyszy się co chwila. Dlatego biorąc pod uwagę jego zbawienny wpływ na dietę, dlaczego by nie brać go pod uwagę jako głównego składnika słodyczy dietetycznych? Smaczny, stosunkowo niedrogi i posiadający walory zdrowotne. Zobaczcie, jakie słodycze można zrobić z twarogu na słodko!
Na półkach sklepowych dostępnych jest wiele rodzajów twarogu o różnej zawartości tłuszczu. Dzięki temu możemy lawirować, dostosowując go nie tylko do danego przepisu, ale i własnych preferencji smakowych czy nawet… diety. Warto przyjrzeć się słodyczom przygotowywanym na bazie sera. Poznaj najlepsze przepisy!
Twarogowo-ciastkowe kuleczki
Deser bez pieczenia. Potrzeba do niego ok. 0,5 kg twarogu, 200 g herbatników, 50 g orzechów, cukier, wanilię, kakao i ulubione dodatki do dekoracji, jak orzechy włoskie czy wiórki kokosowe.
W pierwszym kroku należy zmiksować twaróg, dodać do niego pokruszone ciastka i orzechy, a następnie wzbogacić o cukier i wanilię. Z tak zmiksowanej masy formujemy niewielkie kuleczki, a na sam koniec obtaczamy w wybranym i odpowiednio rozkruszonym dodatku. Ostatnim krokiem jest włożenie kuleczek na godzinę do lodówki i serowa przekąska gotowa!
Ciasteczka serowe nie tylko dla dzieci
Szybkie w przygotowaniu ciasteczka, na które nie trzeba czekać, aż wyrosną. Wystarczy zmiksować wszystkie składniki – i voila, do pieca.
Potrzebujesz 250 g twarogu, ok. 300 g mąki, jajko, 2 łyżki jogurtu naturalnego, odrobinę cukru do smaku i trochę sody. Wszystko dokładnie wymieszać, wyrobić ciasto, które powinno być lekko klejące, więc nie należy dodawać za dużo mąki. Takie ciasto rozwałkowujemy, wycinamy dowolne kształty i pieczemy na papierze do pieczenia do zarumienienia, w 180 stopniach.
Serniczki kakaowe w 5 minut
Szybko i smacznie – tak przygotowuje się ten deser. Pół kilo zmielonego sera, 2 jajka, 2 łyżki kakao, 2 łyżki skrobi ziemniaczanej, 2 łyżki cukru kokosowego – właśnie tego potrzebujesz. Wszystkie składki należy wymieszać w mikserze, masę przełożyć do foremek na muffinki i piec 25 min. w 180 stopniach. Taki mini deser zachwyci każdego!.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.