Sezon na buraki
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
24 listopada obchodzimy Dzień Buraka – warzywa głęboko zakorzenionego w rodzimej tradycji kulinarnej. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jego wszechstronność i znaczenie w lokalnej kuchni. Burak od pokoleń stanowi podstawę wielu potraw, takich jak barszcz czy ćwikła, będących symbolem polskiego smaku. Dzięki swojej uniwersalności można go wykorzystywać w wielu daniach – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jeśli szukasz inspiracji kulinarnych lub produktów z tym warzywem, warto sprawdzić propozycje z Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”, które pomagają odkrywać na nowo ten wyjątkowy składnik.
Buraczane inspiracje
To warzywo jest nie tylko składnikiem świątecznych potraw, ale także inspiracja do odkrywania nowych kulinarnych możliwości, które warto wykorzystać w chłodniejszych miesiącach. Właśnie wtedy posiada najlepsze walory smakowe oraz najwięcej wartości odżywczych. Ponadto, zachwyca swoją wszechstronnością. Można z niego przyrządzić tradycyjny barszcz według przepisu babci przekazywanego z pokolenia na pokolenie w tajemnych zeszycie. Stanowi również pyszny dodatek na ciepło do obiadu, czy niezastąpiony składnik sałatki. Zwolennicy stylu vege wykorzystają go natomiast do przygotowania przekąsek, takich jak chipsy buraczane. Dla wielbicieli warzywnych smaków i zdrowego stylu życia doskonałym wyborem będzie sok z buraka, który idealnie komponuje się z jabłkiem lub marchewką.
Doskonały dodatek do potraw
Ćwikła z chrzanem od WSP „Społem” to kwintesencja polskiej tradycji. Łączy naturalną słodycz buraków z wyrazistą nutą Chrzanu Luksusowego, tworząc produkt idealny zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Produkt ten cechuje się wysoką zawartością korzenia chrzanu – w swoim składzie ma go aż 29%. Dzięki temu doskonale sprawdzi się jako dodatek do mięs, ryb czy wędlin, ale także jako składnik sałatek i kanapek. Można ją serwować zarówno na zimno, jak i na ciepło, wzbogacając posiłki o charakterystyczny, intensywny smak. Ćwikła od WSP „Społem” zachwyci zarówno miłośników klasycznych polskich smaków, jak i tych, którzy chętnie eksperymentują w kuchni.
Więcej o Ćwikle z chrzanem i innych produktach WSP „Społem” można przeczytać na stronie: https://www.wspspolem.com.pl/produkty
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.