Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem
Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane z zabarwionym kurkumą ryżem zachęcą do posiłku najmłodszych i będą pysznym posiłkiem dla całej rodziny.
Składniki:
• Pierś z kurczaka
• 1 średnia marchewka
• ½ cukinii
• 2 jajka
• 2 łyżki bułki tartej
• Sól i pieprz
• 1-2 łyżeczki suszonego czosnku
• 1 łyżka posiekanej natki pietruszki
• 200 g białego ryżu (2 woreczki)
• 400 ml wody Mama i ja
• 1 łyżeczka kurkumy
• 1 łyżeczka curry (opcjonalnie)
Wykonanie:
1. Kurczaka pokój i posiekaj na malutkie kawałeczki. Obraną marchewkę i cukinię zetrzyj na dużych oczkach i dodaj do mięsa. Następnie wbij jajka, dosyp bułkę tartą, dopraw czosnkiem, natką pietruszki, solą i pieprzem. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj.
2. Na patelni rozgrzej olej i nałóż każdą porcję łyżką, lekko spłaszczając kotleciki. Smaż je na średnim ogniu, na złoty kolor z każdej strony.
3. Ryż przełóż do garnka i zalej wodą. Dodaj kurkumę, curry i sól do smaku. Wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu, pod przykryciem około 12 minut. Nie mieszaj. Ryż powinien wchłonąć wodę i kolor kurkumy.
4. Na koniec wymieszaj i pozostaw do odparowania. Uformuj kuleczki i podaj z siekanymi kotlecikami z kurczaka.
Egzotycznie orzeźwiająca nowość!
Smak i zapach owoców granatu ze słonecznej Grecji w każdej szklance!
Zioła mają … smak!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.