Komunikaty PR

Smaczne święta tylko z Vegetą!

2023-04-05  |  01:00
Biuro prasowe

Każdy z nas ma swoje ulubione wielkanocne smaki – zapamiętane z dzieciństwa, poznane podczas kulinarnych spotkań u najbliższych czy takie, które samodzielnie zostały przez nas odkryte. Intensywny i pyszny smak potraw to zasługa odpowiednio dobranych przypraw. Dlatego warto postawić na rozwiązanie sprawdzone od lat, czyli Vegetę uniwersalną, która zagwarantuje świąteczny sukces w kuchni. To sekret pysznej Wielkanocy!

Dania, na które czekamy

Wielkanoc to wyjątkowy czas, kiedy na stołach pojawiają się nasze ulubione, tradycyjne potrawy, których nie mamy okazji jeść na co dzień. Między innymi dzięki nim czujemy się tak uroczyście. Sałatka jarzynowa, faszerowane jajka, żurek czy barszcz biały to dania, które w święta możemy znaleźć na każdym polskim stole, choć wszędzie smakują nieco inaczej. Niezależnie od wykorzystanych składników, sposobu przyrządzania i kulinarnych niuansów, wszyscy doceniamy to samo: wyrazisty smak odpowiednio przyprawionych potraw. Taki efekt pomoże nam osiągnąć jedna z najbardziej lubianych przypraw w polskiej kuchni – Vegeta. 

Pyszny i wyrazisty smak Wielkanocy

Vegeta, obecna w naszych domach od dekad, to tajemnica kulinarnych sukcesów wielu pokoleń Polaków. W święta nie ma miejsca na kulinarne potknięcia, więc warto sięgnąć po nią również w trakcie wielkanocnych przygotowań, aby zagwarantować sobie powodzenie w czasie gotowania, a podczas świątecznych posiłków rozkoszować się doskonałym smakiem dań. Vegeta świetnie sprawdzi się m.in. do doprawiania pieczonych mięs i pasztetów, a także urozmaici smak faszerowanych jajek czy sałatki jarzynowej. Z kolei wyrazistości wielkanocnym zupom nada Piramidka Smaku Vegeta Natur do żurku i barszczu białego. W niewielkiej torebce zamknięta została starannie dobrana mieszanka czterech aromatycznych przypraw: czarnego pieprzu, ziela angielskiego, liści laurowych i suszonego czosnku. Odpowiednie proporcje każdego ze składników pozwolą na idealne doprawienie świątecznej zupy. Dzięki wygodnemu opakowaniu w formie piramidki, po zakończeniu gotowania łatwo usuniesz ją z zupy, by móc w pełni delektować się jej smakiem.

Jednym z kluczowych i symbolicznych dań na wielkanocnym stole są oczywiście jajka. Poniżej przedstawiamy przepis na faszerowane jajka, dzięki któremu tej Wielkanocy zachwycisz najbliższych!

Jajka faszerowane z wędzonym łososiem

czas przygotowania ok. 20 minut, 10 porcji

Składniki:

• 5 jajek

• 150 g łososia wędzonego

• Vegeta Natur

• majonez

• świeży koperek

• listki pietruszki do ozdoby

 

Przygotowanie:

Jajka ugotuj na twardo w lekko osolonej wodzie ok. 10 minut. Ostudź, a następnie obierz ze skorupek i przekrój na pół. Z jajek wydrąż żółtka, a następnie je rozdrobnij. Drobno pokrój wędzonego łososia i wymieszaj z żółtkami, dodając łyżeczkę Vegety Natur do smaku oraz pięć łyżek majonezu. Pastą faszeruj połówki jajek. Polecamy udekorować gotowe jajka majonezem i koperkiem lub natką pietruszki.

 

Więcej informacji na temat produktów Podravka oraz inspiracje kulinarne marki znajdziesz na stronie https://www.podravka.pl oraz na kanale YouTube Podravka Polska.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd! Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!

Wraz z nowym rokiem OSM Piątnica powraca z kampanią reklamową „Przejdź na dobrą stronę mocy”, promującą Skyry – jogurty typu islandzkiego. Dzięki wysokiej zawartości
Żywienie Ciasta na sylwestrowy stół
2024-12-30 | 14:50

Ciasta na sylwestrowy stół

Ile ciast potrzeba na świąteczno-noworoczny stół, aby domownicy byli zadowoleni? Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, ale jesteśmy pewni, że często wystarczy jedno ciasto,
Żywienie Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
2024-12-23 | 12:00

Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]

Aż 83% Polaków wyrzuca jedzenie świąteczne między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. Choć najczęściej wyrzucaną kategorią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.