Komunikaty PR

Smaki, które pamiętasz z dzieciństwa

2020-09-16  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania rolmlecz ( 4.22 MB )

Obecni czterdziestolatkowie pamiętają czasy, gdy na półce ze słodyczami leżały tylko wafelki. Jakie jeszcze desery królowały ponad 30 lat temu? Sprawdź, które smaki kojarzą Ci się z dzieciństwem!

Ciepłe lody

Jak to możliwe, że w latach 90-tych lody stały na półkach w sklepach spożywczych w wielkich kartonach z szarego papieru bez lodówki? Bo były to tak zwane „ciepłe lody”, czyli bardzo słodki deser składający się z białek jaj, cukru, wody i kwasku cytrynowego. Prosty, tani i wysokokaloryczny, podany w formie lodów włoskich, skradł serca wielu dzieci w czasach
PRL-u, które regularnie prosiły rodziców o drobne na ciepłe lody. Dziś ich znalezienie w cukierni graniczy z cudem.

Kultowy „serek z krówką”

Kto z nas nie kojarzy serka homogenizowanego Rolmlecz? Zna go już kilka pokoleń Polaków, bowiem na rynku jest od ponad 45 lat. Popularny „serek z krówką” wciąż można spotkać na sklepowych półkach. Dziś doczekał się już miana kultowego wśród mlecznych deserów, a jego niewątpliwie największą zaletą jest skład. Bez barwników, zbędnych dodatków i konserwantów, za to z oryginalną, niezmienioną od momentu powstania serka, tradycyjną recepturą opartą na najwyższej jakości mleku, pochodzącym od lokalnych dostawców. Obecnie jest dostępny w większości sklepów, a popularnemu smakowi waniliowemu towarzyszą również: naturalny, truskawkowy, czekoladowy lub waniliowy z laską wanilii. W dowód uznania serkowi Rolmlecz wzniesiono w Radomiu pomnik! Rzeźba przedstawiająca opakowanie produktu mieści się w centrum i stanowi nietypowy punkt wycieczek na turystycznej mapie miasta.

Kolorowe gumy do żucia

Gumy to był prawdziwy hit lat 80-tych i 90-tych. Często ważniejsze było opakowanie niż ich smak, który tracił na intensywności dosyć szybko. W zależności od rodzaju można było w nim znaleźć między innymi komiksowe historyjki, modele samochodów, wizerunki popularnych piłkarzy, a nawet zdrapki. Zdobyte egzemplarze trafiały do specjalnych albumów, którymi chętnie chwalono się w gronie przyjaciół. Te kolorowe balonówki można było nadmuchać do gigantycznych rozmiarów.

Lizak z gwizdkiem

Blisko 30 lat temu wielkim hitem były lizaki w formie gwizdków. Z prawdziwym gwizdkiem miały właściwie mało wspólnego, bo wydawały z siebie przenikliwy jazgot, ale nie można było zjeść lizaka bez wydobycia z niego, choćby krótkotrwałego dźwięku. Bardziej ambitni starali się wygrywać na nim konkretne melodie. Swoich zwolenników miały także lizaki 2w1, w środku których znajdowała się guma do żucia lub musujący proszek. Niezapomniany słodko
-kwaśny zestaw miał charakterystyczny smak. Do dziś to symbol kojarzony z beztroskimi momentami z dzieciństwa.

Cukierki, draże i galaretki

W tamtych czasach królowały draże i cukierki pudrowe, które wyglądały jak koraliki nawleczone na gumkę. Z powodzeniem używane były jako element biżuterii. Słodka bransoletka zazwyczaj doczekiwała jedynie do dzwonka, by potem zostać skonsumowaną. Podczas przerw do szkolnego sklepiku ustawiały się długie kolejki. Wszyscy chcieli zdobyć pożądaną słodkość. Na takie pyszności nie żal było nawet drobnych oszczędności ze skarbonki lub kieszonkowego. Za to na rodzinnej imprezie nie mogło zabraknąć na stole galaretek w kształcie pokrojonych plasterków cytryny, oprószonych cukrem. Każdy miał swój system jedzenia: kolorami, na przemian lub zaczynając od środka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Król polskich energetyków w nowych szatach Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:15

Król polskich energetyków w nowych szatach

Najnowsza odsłona kampanii King of the Night jest podkreśleniem rynkowego sukcesu ostatnich lat, ze wskazaniem na wieloletnią misję brandu, którą jest odkrywanie drzemiącej w ludziach
Żywienie Życie w biegu a zdrowe odżywianie
2024-04-16 | 17:00

Życie w biegu a zdrowe odżywianie

Sprawdzone “lifehacki”, które pomogą utrzymać równowagę między zdrowiem, a pędem codzienności Jednym z nich jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem.
Żywienie Jak przyrządzać szparagi? Poznaj sprawdzone sposoby!
2024-04-16 | 01:00

Jak przyrządzać szparagi? Poznaj sprawdzone sposoby!

Kwiecień to czas szparagowej rozpusty. Smukłe, eleganckie i zgrabne pędy już z daleka przyciągają uwagę klientów osiedlowych targowisk i warzywniaków. Możemy je gotować,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.