Śniadanie, które przeniesie Cię na egzotyczną wyspę
Pyszne owoce z egzotycznych krajów
Jakie owoce najbardziej kojarzą się z tropikalną wyspą? Zdecydowanie ananasy i kokosy! Ananasy występują głównie w krajach Ameryki Południowej oraz na Hawajach. Ich soczysty miąższ ma przyjemny i orzeźwiający smak i zapach. Doskonale sprawdza się jako dodatek do mięs (np. w kontrowersyjnej dla niektórych pizzy hawajskiej), drinków (np. Pina Colada) czy sałatek. Świetnie smakuje również w deserach i wypiekach. Jednym z cudownych składników tego owocu jest bromelina, czyli enzym, który usprawnia pracę przewodu pokarmowego
i według niektórych bardzo pomaga w odchudzaniu.
Kokos jest owocem palmy kokosowej, której nazwa w staroindyjskim języku brzmi „kalpa wryksza”, co oznacza „drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia”. Pochodzi on z południowo-wschodniej Azji oraz z północno-zachodniej Ameryki Południowej. Gdy rozłupiemy kokosa, to w środku znajdziemy biały i mięsisty miąższ, który je się na surowo lub gotuje i następnie suszy. W młodych kokosach znajduje się płyn, czyli woda kokosowa, która jest pełna elektrolitów i uznawana jest za napój izotoniczny, co jest ważne gdy chcemy wypić coś pysznego i przy okazji dobrze nawodnić swój organizm. Kokos jest źródłem dla wielu przepisów kulinarnych – świetnie sprawdza się w drinkach i napojach, jest doskonałym dodatkiem do wypieków i dań.
Ananas, kokos i zdrowe dodatki na śniadanie? Czemu nie!
Mixit przygotował Granolę z pieca - Piña Colada, która pozwala przenieść się do egzotycznych krajów bez potrzeby wyjeżdżania tam! To mieszanka miodowej granoli z pieca (płatków owsianych bez glutenu, nasion słonecznika, miodu, suszonych daktyli, siemienia lnianego, masła klarowanego bez laktozy) oraz płatków kokosowych i liofilizowanego (suszonego mrozem) ananasa, którą wystarczy zalać wodą, mlekiem lub jogurtem. Ten pyszny miks został przygotowany z myślą o całej rodzinie – jest odpowiedni dla dzieci, dorosłych i seniorów. To jedna z wielu mieszanek dostępnych w sklepie Mixit – każda z nich została przygotowana z myślą o innym rodzaju doznań, a wszystkie mają takie składniki i charakter, jakby były przygotowywane w domu – specjalnie dla Ciebie i Twoich bliskich.
Egzotyka na wyciągnięcie ręki
Niezależnie od tego, czy dopiero zaplanowałaś swój wyjazd, byłaś już na urlopie czy jednak w tym roku zdecydowałaś się na spędzenie wakacji w mieście lub najbliższej okolicy, możesz wykorzystać panującą, gorącą aurę i stworzyć sobie nieco tropikalnej atmosfery. Postaw na pyszne smakołyki i należyty wypoczynek, by nieco „wyluzować” i wrzucić niższy bieg – w końcu każdemu się to należy!
www.mixit.pl

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.